Ana SayfaGoogleChrome ve Edge'de Son Kapatılan Sekmeler Nasıl Aranır?

Chrome ve Edge’de Son Kapatılan Sekmeler Nasıl Aranır?

Yakın zamanda kapatılan sekmelerinizi geri yüklemek için kullanabileceğiniz Ctrl + Shift + T klavye kısayolunu birçoğunuz biliyor olabilirsiniz. Ancak, yakın zamanda kapattığınız belirli bir web sayfasını arıyorsanız bu kısayol kullanışlı değildir. Bu soruna bir çözüm olarak, web tarayıcıları, kullanıcıların yakın zamanda kapatılan sekmelerde arama yapmasına olanak tanıyan yollar ekledi. Bu makalede, bunu en popüler web tarayıcılarından ikisinde, yani Google Chrome ve Microsoft Edge’de nasıl yapacağınızı öğreneceksiniz.

Chrome’da Son Kapatılan Sekmeleri Arayın!

1. Chrome’un sağ üst köşesindeki aşağı oku tıklayarak Sekme arama menüsünü açın. Bu bölüme erişmek için alternatif olarak Ctrl + Shift + A klavye kısayolunu da kullanabilirsiniz.

sekme arama menüsüne erişim

2. Chrome’un artık sekme arama menüsünde son kapatılan sekmeler için ayrı bir bölümü olduğunu fark edeceksiniz. İlk olarak Techdows tarafından tespit edildiği üzere, özellik yeni bir Chrome Canary güncellemesiyle geldi ve bunu Chrome Canary 91.0.4466.2 sürümünde test ediyorum. Önümüzdeki haftalarda Google’ın bunu Chrome’un kararlı kanalına getirmesini bekleyebiliriz.

son kapatılan sekmeler bölümü kromu

3. Şimdi yapmanız gereken tek şey, yakın zamanda kapatılan bir sayfayı açmak için arama kutusuna alakalı anahtar sözcükler yazmaktır. Bunu yapmak için, ‘Arama sekmeleri’ metin kutusunu tıklayın ve yeniden açmak istediğiniz web sitesinin adını yazmaya başlayın. Daha sonra o web sayfasını açmak için sonucu tıklayabilirsiniz.

yakın zamanda kapatılan sayfalarda ara

Edge’de Son Kapatılan Sekmeleri Ara

1. Edge’i açın ve geçmiş düğmesine tıklayarak geçmiş açılır penceresine erişin. Açmak için Ctrl + H klavye kısayolunu da kullanabilir veya yatay üç nokta menüsünden Geçmiş’e erişebilirsiniz.

erişim geçmişine erişim

2. Açılır pencere göründüğünde, ‘Yeni kapatılan’ bölümüne geçin. Edge’i kullandığınız diğer cihazlardan olanlar da dahil olmak üzere son kapatılan tüm sekmeleri burada da görebilirsiniz.

yakın zamanda kapatılan bölüm kenarı

3. Üstteki arama düğmesine tıklayın ve bulmak için istediğiniz sayfanın anahtar kelimesini yazın. Sonuçlar göründüğünde, web sitesini yeniden açmak için tıklayın.

yakın zamanda kapatılan sayfaların kenarını ara

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER