Ana SayfaDonanım & YazılımÇin Ürünlerini Boykot Etmek İçin Artan Çağrılara Rağmen, Xiaomi Gibi Markalar Hala...

Çin Ürünlerini Boykot Etmek İçin Artan Çağrılara Rağmen, Xiaomi Gibi Markalar Hala Birkaç Dakika İçinde Ürün Satıyor

OnePlus’ın yanı sıra, Xiaomi son zamanlarda yeni Mi NoteBook 14’ün birkaç modelini satışa sunulduktan bir gün sonra sattı.

OnePlus 8 Pro 18 Haziran’da Hindistan’da ikinci kez satışa çıktı. OnePlus’ın tech2’ye doğruladığı gibi , cihaz satışa sunulduktan birkaç dakika sonra satıldı. Bu ilk olarak Bloomberg tarafından bildirildi 

Bunun ironisi, Hindistan’daki Çin ürünlerini boykot etmek için yüksek sesle ve büyüyen çağrılar göz önüne alındığında özellikle olgunlaşıyor.

OnePlus’ın yanı sıra Xiaomi, 18 Haziran’da Hindistan’daki Mi NoteBook 14 serisi için ilk satışa ev sahipliği yaptı. Amazon’daki bir listeye göre , iki modeli 19 Haziran’da Hindistan’da satılıyor.

Economic Times  tarafından yapılan bir başka rapor,  önde gelen bir e-ticaret pazarının üst düzey yöneticisinin “Çin akıllı telefonlarının ve elektronik ürünlerin satışında düşüş olmadığını” doğruladığını ortaya koyuyor.

Bu arada Çinli şirketler de bilinçli bir şekilde ülkedeki Hintliklerini kurmaya çalışıyorlar.

Realme India CEO’su Madhav Sheth’in ev sahipliğinde bir YouTube dizisi olan AskMadhav’un son bölümünde , “Realme şu anda küresel bir MNC olan ve dünyanın en iyi 7 akıllı telefon markası arasında yer alan bir Hint şirketi.” Dedi.

Buna ek olarak, Poco Hindistan Genel Müdürü  C Manmohan da son zamanlarda  telefon üreticisinin Hindistan için şaşırtıcı ürünler üretme niyetiyle ve markanın Delhi doğumlu olduğunu tweetledi .

“Hayranlarımızın yardımıyla en iyi deneyimi sunma hayalini sürdüreceğiz. Tüm POCO hayranlarımıza ve @IndiaPOCO ekibine en iyisini sundukları için teşekkürler. Biz #POCOForIndia’yız ”diye ekledi.

Galwan Vadisi’ndeki iki ülke arasındaki çatışmalar nedeniyle öfkeli vatandaşlar Çin ürünlerini boykot etmeye ve alternatifleri tercih etmeye çalışıyorlar.

Böyle bir zamanda, Gurgaon tabanlı bir akıllı telefon üretim markası ve alanın emektarı Micromax, Hindistan’da premium özelliklere ve modern görünüme sahip uygun fiyatlı bir akıllı telefon piyasaya süreceğini doğruladı . Raporda, şirketin önümüzdeki ay en kısa sürede 10.000 Rs fiyat segmentinde üç akıllı telefon başlatabileceği belirtiliyor. Micromax, geçen yıl Mayıs ayında ‘iNote’ adlı bir akıllı telefonu piyasaya sürdü.

**New York Times’ın haberine göre, 15 Haziran’da 20 Hint askerinin ölümüyle sonuçlanan çatışma, Hindistan’a Çin’e karşı öfke dalgasına yol açtı. Indian Express gazetesi de Yeni Delhi hükümetinin, bir Çin şirketine verilen demir yolu projesi sözleşmesini iptal etmeye hazırlandığını yazdı.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER