Ana Sayfa Donanım & Yazılım Çin Ürünlerini Boykot Etmek İçin Artan Çağrılara Rağmen, Xiaomi Gibi Markalar Hala...

Çin Ürünlerini Boykot Etmek İçin Artan Çağrılara Rağmen, Xiaomi Gibi Markalar Hala Birkaç Dakika İçinde Ürün Satıyor

OnePlus’ın yanı sıra, Xiaomi son zamanlarda yeni Mi NoteBook 14’ün birkaç modelini satışa sunulduktan bir gün sonra sattı.

OnePlus 8 Pro 18 Haziran’da Hindistan’da ikinci kez satışa çıktı. OnePlus’ın tech2’ye doğruladığı gibi , cihaz satışa sunulduktan birkaç dakika sonra satıldı. Bu ilk olarak Bloomberg tarafından bildirildi 

Bunun ironisi, Hindistan’daki Çin ürünlerini boykot etmek için yüksek sesle ve büyüyen çağrılar göz önüne alındığında özellikle olgunlaşıyor.

OnePlus’ın yanı sıra Xiaomi, 18 Haziran’da Hindistan’daki Mi NoteBook 14 serisi için ilk satışa ev sahipliği yaptı. Amazon’daki bir listeye göre , iki modeli 19 Haziran’da Hindistan’da satılıyor.

Economic Times  tarafından yapılan bir başka rapor,  önde gelen bir e-ticaret pazarının üst düzey yöneticisinin “Çin akıllı telefonlarının ve elektronik ürünlerin satışında düşüş olmadığını” doğruladığını ortaya koyuyor.

Bu arada Çinli şirketler de bilinçli bir şekilde ülkedeki Hintliklerini kurmaya çalışıyorlar.

Realme India CEO’su Madhav Sheth’in ev sahipliğinde bir YouTube dizisi olan AskMadhav’un son bölümünde , “Realme şu anda küresel bir MNC olan ve dünyanın en iyi 7 akıllı telefon markası arasında yer alan bir Hint şirketi.” Dedi.

Buna ek olarak, Poco Hindistan Genel Müdürü  C Manmohan da son zamanlarda  telefon üreticisinin Hindistan için şaşırtıcı ürünler üretme niyetiyle ve markanın Delhi doğumlu olduğunu tweetledi .

“Hayranlarımızın yardımıyla en iyi deneyimi sunma hayalini sürdüreceğiz. Tüm POCO hayranlarımıza ve @IndiaPOCO ekibine en iyisini sundukları için teşekkürler. Biz #POCOForIndia’yız ”diye ekledi.

Galwan Vadisi’ndeki iki ülke arasındaki çatışmalar nedeniyle öfkeli vatandaşlar Çin ürünlerini boykot etmeye ve alternatifleri tercih etmeye çalışıyorlar.

Böyle bir zamanda, Gurgaon tabanlı bir akıllı telefon üretim markası ve alanın emektarı Micromax, Hindistan’da premium özelliklere ve modern görünüme sahip uygun fiyatlı bir akıllı telefon piyasaya süreceğini doğruladı . Raporda, şirketin önümüzdeki ay en kısa sürede 10.000 Rs fiyat segmentinde üç akıllı telefon başlatabileceği belirtiliyor. Micromax, geçen yıl Mayıs ayında ‘iNote’ adlı bir akıllı telefonu piyasaya sürdü.

**New York Times’ın haberine göre, 15 Haziran’da 20 Hint askerinin ölümüyle sonuçlanan çatışma, Hindistan’a Çin’e karşı öfke dalgasına yol açtı. Indian Express gazetesi de Yeni Delhi hükümetinin, bir Çin şirketine verilen demir yolu projesi sözleşmesini iptal etmeye hazırlandığını yazdı.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,904TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Emre Alkin: Bağımsız Olarak Devletlerin Tamamen Kağıt Paradan Dijital Paraya Geçiş Yapacakları da Anlaşılıyor

2020 yılının kripto paralarda diplerin ve zirvelerin yılı olması ile birlikte 2021’deki performansları daha da fazla merak edilmeye başladı. Bitcoin’in tüm zamanların...

İstenmeyen Pazarlama Mesajlarına Son: “Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi (İYS)” Hizmete Açıldı!

Ticaret Bakanlığı'nın, tüketicilerin istenmeyen SMS, e-posta ve sesli aramalar gibi iletilerle ilgili maruz kaldığı rahatsızlıkların ortadan kaldırılması amacıyla oluşturduğu "Ticari Elektronik İleti...

LG’den Evcil Hayvan Dostu Dik Süpürge: A9 Cordzero PetNBed

Evini dört ayaklı bir arkadaşla paylaşanlar tüylü dostların kıymetini çok iyi bilir. Varlıklarıyla neşe ve huzur veren, hayatımızın her anını bizimle paylaşan...

Armut 2020 Yılını Yüzde 104 Büyümeyle Tamamladı

Armut.com pandemi nedeniyle zorlu geçen 2020 yılında da üzerinden geçen iş hacmini (GMV) %104, net gelirini %54 büyütmeyi başardı. 2020 yılı sonu...

İlber Ortaylı ile “Zaman Makinesi” GAIN’de Başladı!

Tarihin tozlu sayfalarını birlikte gezebileceğiniz, tarihi değiştiren kişiler, yön veren kavramlar ve birbirinden etkileyici  akımlara dair hiç bilmediğimiz bilgilere ışık tutan ‘İlber...