Ana SayfaMotorlu TaşıtElektrikli AraçlarCitroen’in Otonom Kaykayı Üzerinde Yükselen Açık Kaynaklı Bir Ulaşım Konsepti: Urban Collectif

Citroen’in Otonom Kaykayı Üzerinde Yükselen Açık Kaynaklı Bir Ulaşım Konsepti: Urban Collectif

Kentlerin giderek farklılaşan ulaşım ihtiyaçlarına yönelik ortak vizyona sahip üç Fransız şirketi Citroën, Accor ve JCDecaux geleceğin otonom ulaşım sistemlerini yansıtan yepyeni bir ortaklık kurdu. Urban Collëctif isimli ortaklık, gelecekteki ulaşım sistemlerinin güvenlik ve rahatlık esasıyla ele alınması gerektiği inancıyla devrim niteliğinde bir ulaşım konsepti yarattı.

Konsept, Citroën Otonom Vizyonu kapsamında açık kaynaklı elektrikli otonom platformu Citroën Skate’i temel alıyor ve Citroën Skate üzerinde yükselen farklı hizmetler ile uygulamalar sunan kapsüllere dayanıyor. Sofitel En Voyage, Pullman Power Fitness ve JCDecaux City Provider isimli üç yeni hizmeti içeren konsept, otonom mobilite çözümlerini alışılmışın dışına çıkarıyor. Otonom, elektrikli ve çevik Citroën teknolojisini kullanan bu çığır açıcı, açık kaynaklı kentsel ulaşım konsepti, kentlerin yoğunluğunu hafifletirken aynı zamanda ulaşım, hizmet, güvenlik ve refah açısından vatandaşların artan ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor. Söz konusu yeni ve kişiye özel kentsel ulaşım kavramı, açık kaynak yaklaşımına dayanıyor: Citroën Skate platformu, bir ortağın geliştirdiği uyumlu tüm kapsülleri barındırabiliyor ve böylece ulaşım ve hizmet tekliflerini genişletebiliyor.

Dünyada büyük şehirlerin sunduğu cazibenin nüfusu her geçen gün artırdığı görülüyor. Aynı zamanda, Covid-19’un şehir sakinlerinin sosyal mesafe kurallarına uygun daha temiz, daha güvenli, daha esnek seyahat biçimlerine yönelik beklentilerini artırdığı ortaya koyuluyor. Bu sebeple, şehirlerde günlük yaşamın vazgeçilmez ihtiyaçlarından biri olan ulaşım koşullarının da sürekli olarak yenilenmesi gerekiyor. Otonom araçlar kentlerdeki sıkışıklığın azaltılmasına yardımcı olabilir. Bununla beraber, otonom sürüş teknolojilerinin faydaya kıyasla yüksek maliyeti nedeniyle, bu çözümlerin orta vadede ekonomik uygulanabilirliği bulunmuyor. Citroën, Accor ve JCDecaux bu soruna yanıt verebilmek için, Urban Collëctif adlı yaratıcı ve kararlı ortaklığı kurmak amacıyla bir araya geldi. Gelecekteki ulaşımın güvenlik ve rahatlık esasıyla ele alması gerektiği inancıyla Urban Collëctif, devrim niteliğinde bir ulaşım konsepti yarattı.

Citroën Otonom Ulaşım Vizyonu adındaki açık kaynaklı konsept; elektrikli otonom ulaşım platformu Citroën Skate ile farklı hizmet ve uygulamalar için kapsüllere dayanıyor. Konspet, platformu ulaşım hizmetlerinden ayırarak, hizmet sunumlarını genişletiyor ve otonom teknolojinin kullanımını en üst düzeye çıkarma fırsatı sunuyor. Citroën Skate, Citroën’in asırlık uzmanlığı sayesinde rakipsiz bir konfor sunarken, özel bir hat kullanarak tüm kapsülleri talep üzerine hareket ettirebiliyor. Urban Collëctif için tasarlanmış kapsüller, üç yenilikçi ve bir hayli farklı ulaşım hizmeti sunarak açık kaynaklı yaklaşımların potansiyelini yansıtıyor. Sofitel En Voyage, özel bir kentsel mobil misafirperverliği sunuyor. Pullman Power Fitness, hareket halinde spor yapmanın en yenilikçi yolunu ortaya koyuyor. JCDecaux City Provider ise, talep bazlı bir kentsel çözümü sağlıyor. Otonom, elektrikli ve çevik Citroën teknolojisini kullanan bu çığır açıcı, açık kaynaklı kentsel ulaşım konsepti, kentlerin yoğunluğunu hafifletirken aynı zamanda ulaşım, hizmet, güvenlik ve refah açısından vatandaşların artan ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER