Ana SayfaDonanım & YazılımBlokzinciri TeknolojisiCocaCola Hammadde Tedarik ve Ürün Dağıtım Zincirinde Blokzinciri Kullanacak

CocaCola Hammadde Tedarik ve Ürün Dağıtım Zincirinde Blokzinciri Kullanacak

Blokzinciri teknolojisinin en çok faydalanıldığı alanlardan bir tanesi de tedarik zinciri yönetimi. Yakın zamanda gerçekleştirdiğimiz haberde Polonya Ulusal Tarım Destek Merkezi (KOWR) ve nChain arasındaki işbirliği sayesinde, Bitcoin SV (BSV) blokzincirinin bir gıda pasaportu projesi altında bilgilerin verimli bir şekilde dolaşımını sağlamak için kullanılacağını paylaşmıştık. Geçtiğimiz günlerde olan bir diğer gelişmeye göre de Norveç Deniz Ürünleri Derneği (Sjomatbedriftene)IBM ve yerel IT hizmetleri sağlayıcısı Atea ile iş birliği gerçekleştirerek blokzinciri teknolojisi ile deniz ürünleri tedarik zincirlerinde izlenebilirlik sağlamayı planlamak için çalışmalara başlamıştı. J.M. Smucker Company de kahvelerinin tedarik zinciri takibi için blokzinciri teknolojisini kullanan şirketler arasına katıldı. Yeni bir gelişme de CocaCola cephesinde yaşandı. Açıklanan yeni proje, tedarikçilerin blokzinciri ve Ethereum ile iletişim kurmalarına ve işlem yapmalarına olanak sağlayacak.

Proje, büyük şirketler için bir ara katman çözümü olan The Baseline Protocol tarafından etkinleştirildi. Proje sadece Ethereum genel blok zincirinde özel olarak iletişim kurmalarını ve işlem yapmalarını değil, aynı zamanda DeFi uygulamalarına erişmelerini ve varlıkları token’laştırmalarını da sağlayacak.

Projenin belirteç (token) işlemleri ile DeFi çözümlerine yaklaşımı ise ticari açıdan büyük kolaylıklar sağlayabilecek. Örneğin, bir satın alma siparişini temsil eden bir belirteç, bir tedarikçi tarafından teminat olarak veya işletme sermayesi elde etmek için kullanılabilecek.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER