Ana SayfaBilimCoronavirüs Tedavisinde HoloLens Karma Gerçeklik Desteği

Coronavirüs Tedavisinde HoloLens Karma Gerçeklik Desteği

İngiltere’deki doktorlar, tıbbi çalışanlarının COVID-19’la mücadelede temasları azaltmak için elinden geleni yapıyorlar. Şimdi de doktorlar Microsoft HoloLens artırılmış gerçeklik gözlükleri(headset) kullanarak meslektaşları ile iletişim kuruyorlar.

BBC News haberine göre Microsoft gözlükleri doktorların, meslektaşlarıyla iletişim kurmasına veya farklı bir odada güvenle bekleyen teknisyenlerden röntgen sonuçları gibi bilgiler almasına yarıyor. Fikir ilk başta enteresan görüntülere neden olsa da, doktorlar teknolojinin kesinlikle koronavirüsün gelecekteki yayılımını sınırlamaya yardımcı olacağını düşündüklerini söylüyorlar.

Imperial College’dan bir cerrah olan Dr. James Kinross “Bu bir hile değil.Hızlıca hasta yararına olacak bir araçla, doktorlara asla sahip olamayacakları yetenekler sağlıyor” dedi.

MaryC hastanesinde danışman hekim olan Dr.Louis Koizia, BBC News’e verdiği demeçte, aynı odada çalışan tüm tıbbi personel ile iletişim kurmak için karma gerçekliğe güvenerek bir ayarlama yaptı. Ancak cihaza alıştıktan sonra tercihi hemen değişti.

Koizia, “Başlangıçta biraz tuhaf ve garip geldi. Ama aslında, bunu daha önce kullandığım KKD’ler, vizörler ve gözlüklerle karşılaştırırsam, muhtemelen daha rahat kullanıma sahip olduğunu söyleyebilirim” dedi.

Kinross, pandemi bittikten sonra doktorların karma gerçekliği kullanmaya devam edeceğini düşünüyor.

Kinross, “Bu yüzden bu teknolojinin kaybolacağını düşünmüyorum. Aslında, bunun çok daha yaygın bir şekilde konuşlandırılacağını görüyorum” dedi.

ingiltere-coronavirüs-karma-gerçeklik-teknoloji-haberleri-teknorex
Fotoğraf: Microsoft

Kaynak: Futurism

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER