Ana SayfaİnternetCoronavirüs Zamanında Dinlenecek 10 Podcast #EvdeKal

Coronavirüs Zamanında Dinlenecek 10 Podcast #EvdeKal

Her sabaha coronavirüs ile uyanıp, her akşam coronavirüs ile uyuyoruz. Hal böyle olunca ve evden de çıkamayınca insanlar artık evde vakit geçirebilmek için farklı çözümler arar oldu. Teknorex ekibi olarak bu yazıda sizlere, evde zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız hem de kendinizi geliştirebileceğiniz podcast önerilerinde bulunacağız.

1- Girişimci Muhabbeti

Samican, Barış ve Tuna‘nın hazırlamış olduğu bu podcast adı üzerinde girişim dünyası ile ilgili. Podcast öncesinde günlerce hazırlanmıyor ve gelişi güzel bilgileri dahilinde sohbet ediyorlar. Ancak zaten alanlarında uzman oldukları için onların kendi arasında yaptığı basit sohbet bile bizim için yeterince doyurucu.

Belirtmeden edemeyeceğim, kendileri aslında Podcast hükümdarlığının bir bakıma sahipleri çünkü Gümlet Medya çatısı altında 4 tane daha podcast’e yer veriyorlar. Ailecek severek dinliyoruz. Bu arada o kadar samimiler ki bir süre sonra buluşmalara falan gidince kankitonuzmuşçasına davranma isteyebilirsiniz.

2- Kaçık Prens

Psikoloji ve günlük hayata dair söyleşiler mottosuyla yola çıkan Melih Kavukçu ve Emre Selçuk, insan hayatına dokunan ne varsa podcastlerinde ele alıyorlar. Bazen bir göçmen psikolojisinden bahsederken, bazen de çocuk bakımındaki süreçleri irdeliyorlar. Size önerim Kaçık Prens podcasti ilk bölümden itibaren başlayıp en az bir defa bitirmeniz.

3- Yollarda TV

Koray ve Arman‘ın hazırlayıp sunduğu Yollarda TV’de özellikle girişimcilik ve iş dünyasında başarılı olmanın serüveni anlatılıyor. Başarılı olmak demişken Arman’ın kurucusu olduğu Foriba yakın zamanda başarılı bir şekilde satıldı(exit) ve Koray da tekrar girişim dünyasına girerek Figo Para girişiminde devam ediyor. Bu podcasti iş dünyası, girişimcilik ve teknoloji sevenlerin kesinlikle takip etmeleri gerekiyor.

4- Kolay Değil

İKAS ve MUGO.com.tr’nin kurucularından Mustafa Namoğlu‘nun sunduğu bu podcast, iş hayatının ve girişimciliğin zorluklarını, yaptıkları hataları, iş dünyasına teknolojinin entegrasyonunu hatta, iş dünyasının teknolojiye entegrasyonunu anlatıyor. Yaptıkları hataları, zorlukları paylaşarak aslında amaçları insanları korkutmak değil aksine kendi yaptıkları hatalardan başkalarının ders çıkarmalarını amaçlıyorlar. Samimi anlatımları ve gerçekçi yaklaşımları etkileyici.

5- Beyhan Budak

Tabi ki bu süreçte psikoloji ile ilgili merak etmemiz, insan psikolojisini anlamaya çalışmamız oldukça normal. Pandemi gibi süreçlerden tutun da, kadın erkek ilişkilerine kadar her konuyu ele alan Psikolog Beyhan Budak podcastinde altın değerinde bilgiler veriyor. Aynı içerikleri YouTube kanalında da bulabilirsiniz ancak podcast dinlemenin hazzı bir başka.

6- Zihnimin Kıvrımları

İnternet Ekipleri Amiri olarak tanıdığımız Serdar Kuzuloğlu, podcast dünyasına tekrar adım attı. “Hayatımızın her yanını kaplayan teknoloji bizim isteğimizle mi şekilleniyor yoksa o mu bizi şekillendiriyor? Araçlarının aracı haline gelmiş insanoğlunun yüzleşmesine dair bir ifade tutanağı” şeklinde podcast kanalını özetleyen Kuzuloğlu’nu dinleyerek ilgi çekici bilgiler edinebilirsiniz.

7- Popular Science Türkiye Podcast Yayını

Bilim ve teknoloji haberleri ile ön plana çıkan Popular Science Türkiye dergisinin yayınlar yaptığı podcast kanalı ile güncel olarak bilim ve teknoloji hakkında bilgi sahibi olmanız mümkün. Yazarları ile sohbet niteliğinde öğretici ve bilgilendirici yayınlar yapan podcast kanalı, zaman zaman yazar olarak bünyesinde barındırdıkları NASA çalışanı Astrofizikçi Dr. Umut Yıldız ile de yayınlar gerçekleştirmekte.

8- Fularsız Entellik

Henüz kim olduğu tam olarak bilinmeyen Fularsız Entellik podcast kanalını dinlemekten oldukça keyif alacaksınız. İlginç konular ve eleştirel düşünce hakkında yayın yapan Fularsız Entellik ağırladığı alanında uzman konuklar ile de yayın gerçekleştiriyor.

9- Ha Geldi, Ha Gelecek!

Aykut İbrişim tarafından hazırlanan podcast kanalında, teknolojinin insan hayatını ve geleceğini nasıl etkilediğine dair iki haftada bir program yapılıyor. Sanal gerçeklik, yapay zeka, şeylerin interneti, beyin ve bilgisayar etkileşimi, 3 boyutlu yazıcılar, sürücüsüz araçlar ve blok zinciri hakkında bilgi ve fikir sahibi olmanıza yardımcı olabilir.

10- Gelecek Bilimde

Klinik Psikolog Cevdet Acarsoy ve Elektrik-Elektronik Yüksek Mühendisi Burak Çankaya tarafından kurulan ve kendilerini bilim iletişimi platformu olarak tanımlayan podcast kanalı alanında uzman kişilerle bilim ve teknoloji hakkında yayınlar gerçekleştiriyorlar.

Podcastleri nasıl dinleyeceğiz? Hangi podcast platformu?

Saymış olduğumuz podcastleri Spotify, Apple Podcast, Google Podcast başta olmak üzere AppStore ve Google Store’da bulunan uygulamalardan ücretsiz olarak dinleyebilirsiniz.

Görsel: Freepik

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER