Ana Sayfa Oyun Darkmoon Panayırı Dehşeti'yle Kadim İlahlar Hearthstone'a Dönüyor

Darkmoon Panayırı Dehşeti’yle Kadim İlahlar Hearthstone’a Dönüyor

Blizzard’ın sevilen ücretsiz dijital kart oyununun bir sonraki genişleme paketi Darkmoon Panayırı Dehşeti’nin (Madness at the Darkmoon Faire) 17 Kasım tarihindeki çıkışıyla birlikte, dünya dışı bir panayır eğlenceli gösterileri ve birazcık da kadim yozlaşmayla birlikte Hearthstone®‘a gelecek. Genç Azeroth’a hükmeden ve korkunç bir kudrete sahip ebedi varlıklar olan kadim ilahlar, dönüş noktaları olarak Darkmoon Panayırı’nı seçmiş gibi görünüyor. Kendileri, yozlaşmalarının etkilerini taşıyan 135 yepyeni kartla oyuncuları cezbetmeye çalışacak.

Darkmoon Panayırı Dehşeti, 2016 yılında çıkan ve oyuncuların büyük beğeni gösterdiği Hearthstone genişleme paketi, Kadim İlahların Fısıltıları’na (Whispers of the Old Gods) bir gönderme niteliğinde. C’Thun ve Yogg-Saron gibi sembolleşmiş efsanevi minyonlar, şaşırtıcı yeni biçimleriyle geri dönerek oyunun seyrini değiştiren güçlerini yeniden oyunculara sunacak. Cüretkâr oyuncular, Kadim İlahların Fısıltıları’nın en dehşet verici efsanevi minyonlarından ilham alınarak tasarlanan güçlü büyüler olan Kadim İlah Yadigârları‘nın (Old Gods Artifacts) kudretinden faydalanabilecek. Bu habis etkiyi daha da öne çıkarmak oyuncular, Yozlaşma (Corrupt) etkisine sahip kartlara yönelebilecek. Bu kartlar, kendilerinden daha yüksek bedele sahip olan bir kart oynandığında önemli ölçüde güçleniyor.

“Hem Darkmoon Panayırı Dehşeti genişleme paketinin hem de yeni oyun modu Düellolar ve oyunun ilerleme sistemini baştan aşağı değiştirecek güncellememizin çıkış yapacağı şu günler Hearthstone için gerçekten bir dönüm noktası niteliğinde,” açıklamasında bulunan Blizzard Entertainment Başkanı J. Allen Brack, sözlerine şöyle devam ediyor: Hearthstone büyüyüp gelişmeye devam ederken, odak noktamız hâlâ tamamen kendine has derecede derin ve eğlenceli bir oyun deneyimi sunmayı sürdürmek. Oyuncuların da bu yeni çok beğeneceğini düşünüyoruz.”

Karşınızda Hearthstone Düellolar

Hearthstone Düellolar, arenanın pvp heyecanını tek kişilik maceraların asla tahmin edilemeyen ve sık sık aşırıya kaçan deste oluşturma deneyimiyle birleştiren yepyeni ve tamamen ücretsiz bir oyun modu. Tıpkı Arena’da olduğu gibi oyuncular, diğer insanlara karşı mücadele ederek 3 yenilgi almadan önce 12 zafere ulaşmaya çalışacak. Ancak Düellolar modunda oyuna kendi koleksiyonlarından hazırlanmış özel destelerle başlayıp her bir maçın ardından destelerine yeni kartlar ya da oyunun seyrini değiştiren hazineler ekleyecekler.

Oyuncular ayrıca Hearthstone Düellolar Kahramanlık (Heroic) modunu deneyerek oyun içi altın, kartlar, kart paketleri ve sihir tozu gibi ödüller için yarışabilecek. Düellolar’a Kahramanlık modunaoyun içi 150 Altın ya da belli bir ücret karşılığında alınabilen han biletiyle erişilebilecek. Oyuncunun performansı serinin sonunda ne kadar iyiyse, ödüller de o kadar iyi olacak.

Hearthstone Düellolar her yeni sezonla birlikte değişecek ve kart havuzu Hearthstone’un geniş kataloğundaki kartlar ve onlara uygun kahramanlar, kahraman yetenekleri ve hazinelerle güncellenecek. Çıkış sezonunun teması Büyücü (Wizard) DüellolarıScholomance Akademisi genişleme paketinden eğitmenleri ve bilginleri içerecek.

Darkmoon Panayırı Dehşeti paketi için ön sipariş veren oyuncular (ayrıntılar aşağıda), ayrıca 22 Ekim’den 11 Kasım’a kadar yeni Düellolar oyun moduna erken erişim kazanacak. Tüm Hearthstone oyuncuları 12 Kasım tarihinden itibaren yeni oyun modunu deneyebilecek. Düellolar Betası’nın ve Düellolar 1. Sezonu’nun resmi başlangıç tarihininse 17 Kasım olması planlanıyor.

Hearthstone İlerleme (Progression) Sistemi Güncellemesi

12 Kasım tarihinde oyuna gelecek baştan aşağı yenilenen ilerleme sistemi, Hearthstone’un bugüne kadarki en kapsamlı sistem güncellemesi olacak. Yeni sistem, hem başlayan hem yalnızca ara sıra deste kuran hem de hayatını kartlara adayan oyunculara düzenli olarak heyecan verici ödüller sunmayı amaçlıyor. Oyuna nelerin geleceğini kısaca açıklamak gerekirse:

  • Yeni Başarımlar (Achievements) sistemi, oyuncuların istatistiklerini ve oyun içi başarılarını takip ediyor. Her genişleme paketinin yanı sıra gelecek oyun modları ve büyük güncellemelerle birlikte yeni başarımlar da oyunda yerlerini alacak.
  • Ödül Yolu (Reward Track), oyunculara oyun içi altın, kart paketleri, kozmetik içerikler ve fazlasını kazanma şansı sunarken; Han Bileti alan oyuncular için de ilave ödüllere ev sahipliği yapıyor. Her bir genişleme paketi yanında yeni bir Ödül Yolu’nu getirecek. Oyuncular da görevlerden, başarımlardan ve oyunlardan deneyim puanı toplayarak yolun 50. seviyesine ulaşmaya çalışacak.
  • Yenilenen Görev (Quest) sistemi, standart günlük görev döngüsüne kapsamlı ve verdiğiniz emeğe değecek cinsten haftalık görevler ekliyor. Ayrıca genişleme paketlerine ve içerik güncellemelerine eşlik edecek etkinlik tabanlı efsanevi görevler de oyunda yerlerini alıyor.
  • Oyuncular tüm bu sistemlerdeki ilerlemelerini yeni profil sayfası üstünden inceleyebilecek. Bu sayfa ayrıca oyuncunun dereceleri, puanları ve zaferleri gibi istatistikleri tutacak.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,904TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Apple’dan Kullanıcılarına İlginç Uyarı!

Apple yaptığı bir açıklamayla kalp pili kullanan müşterilerini iPhone 12 serisi ve MagSafe aksesuarlarını kalp piline çok yaklaştırmaması gerektiği konusunda uyardı. ABD...

Data Kullanımı Rekor Kırıyor!

Türkiye'nin 2020 yılı bireysel data kullanımı bir önceki yıla oranla büyük bir rekora imza attı. Türkiye'nin en büyük internet altyapı sağlayıcısı olan...

İlber Ortaylı, GAİN’deki Gündem Programında Trump’ın Gidişini Yorumladı

Hayata ve gündeme dair güncel konuların ele alındığı ‘İlber Ortaylı ile Gündem” ilk bölümü ile izleyicilerin beğenisini topladı. İlk...

GeForce RTX 30 Serisi Dizüstü Bilgisayarlar için Yeni Game Ready Sürücüsü ve NVIDIA DLSS Desteğiyle Güçlendirilmiş “The Medium” Geliyor

NVIDIA, korku oyunu The Medium'un yanı sıra bugün satışa sunulan yeni GeForce RTX 30 Serisi dizüstü bilgisayarlara destek sunan en yeni GeForce...

Microsoft’un “Geleceğin Sınıfını Yaratmak” Başlıklı Panelinde Hibrit Eğitimin Bugünü ve Geleceği Konuşuldu

Geleceğin Sınıfını Yaratmak” başlıklı Microsoft panelinde bir araya gelen öğretmen ve eğitim liderleri, hibrit ve uzaktan eğitimde öğrenci deneyiminin nasıl geliştiğini değerlendirdi....