Ana SayfaDonanım & YazılımMobilData Kullanımı Rekor Kırıyor!

Data Kullanımı Rekor Kırıyor!

Türkiye’nin 2020 yılı bireysel data kullanımı bir önceki yıla oranla büyük bir rekora imza attı. Türkiye’nin en büyük internet altyapı sağlayıcısı olan Türk Telekom kullanıcıların 2020 yılı data kullanımlarına ilişkin yeni veriler paylaştı. Türk Telekom, 2019 yılında ülke çapında tek bir kullanıcının aylık ortalama ver kullanımı 129,63 GB olarak açıklamıştı. Firma bireysel veri kullanımı 2020 yılında yüzde 44 arttığını ve sadece bir kullanıcının aylık data kullanımının 186,57 GB’a yükseldiğini bildirdi.

Türk Telekom’un 2020’yılı için paylaştığı veriler sadece bununla sınırlı değil. Abonelerin 30 gün içerisindeki ortalama verilerini de ele alan Türk Telekom, upload etme durumlarının yüzde 55 artış göstererek 9,29’dan 14,38 GB’a yükseldiğine dikkat çekti.

Data kullanımı açısından Türkiye haritası incelendiğinde artış gösteren iller arasında ilk sırayı İstanbul alırken onu sırasıyla Malatya, Manisa, Muğla ve Adıyaman takip etti. Kullanıcı başına 30 günlük süreçte ortalama en çok data tüketimi gerçekleştiren il, 257,44 GB ile Şırnak olarak göze çarpıyor.

Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Ümit Önal’dan açılama da geldi; Geçen yıl özellikle evden çalışma ve uzaktan eğitim gibi ihtiyaçların, Türkiye’nin data kullanımını ciddi oranda artırdığını belirterek, “Dijitalleşmeye yaptığımız yatırımlar ve güçlü altyapımızla, abonelerimizden gelen yoğun data kullanım talebini başarılı bir şekilde karşıladık. Türkiye’nin lider telekomünikasyon şirketi olmanın verdiği sorumluluk ile her koşulda ülkemizin iletişim ihtiyaçlarını en hızlı ve kesintisiz şekilde karşılamaya devam edeceğiz.” açıklamalarında bulundu.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER