Ana SayfaOyunDeathloop Çıkış Tarihi, Oynanış ve Daha Fazlası

Deathloop Çıkış Tarihi, Oynanış ve Daha Fazlası

Deathloop’ta oyuncular, Blackreef adasında sekiz hedefi yok etme görevinde bir suikastçı olan Colt rolünü üstlenecekler. Onu tutsak kılan, tekrar eden 24 saatlik zaman döngüsünden kurtulmanın tek yolu bu ve kesinlikle kolay olmayacak. Bu arada Colt, tek amacı onu durdurmak ve zaman döngüsünü devam ettirmek olan rakip suikastçı Julianna Blake’ten de kaçacak.

Her yeni döngü, oyuncuların Julianna’dan kaçmak ve Blackreef’ten kaçma amaçlı hedeflerini öldürmek için önceki döngülerden bilgilerini toplama şansı verecek. Topladığınız bilgileri nasıl kullanmayı seçeceğiniz ise size bağlı. Ancak becerileri denemek, silahları denemek ve farklı oyun tarzlarını kullanmak her seferinde bir geliştirme yapmanızı sağlayacaktır.

Deathloop Çıkış Tarihi

Oyun, 2020 tatil dönemi lansman penceresinde PS5 ve PC'de çıkacak şekilde ayarlanmıştı ancak daha sonra 2021 Q2'ye ertelendi. Mevcut çıkış tarihi ise 21 Mayıs 2021 olarak belirlenmiş durumda.

Deathloop Fragman 

İlk Deathloop fragmanı, Bethesda’nın E3 2019 sunumunda gösterildi ve oyunun temel öncülünü özetlerken, oyunun içine girdiği 60’lardan ilham alan, “retro-gelecek” estetiğini gösteriyor.

 

Geçen yılın sonlarına doğru ikinci bir fragman yayınlandı ve Arkane’nin kendine özgü oynanışını sergiledi.

Üçüncü bir oynanış fragmanı ise geçen ay paylaşıldı ve önyüklenecek orijinal bir şarkıyla yoğun bir şekilde 60’ların atmosferine yaslandı; her şey ‘Bond filmi’ diye bağırıyor ve biz onu kesinlikle seviyoruz. 

Deathloop Oynanışı

Dishonored’ın birinci şahıs oyunu geri döndü ve oyuncuların tercih ettikleri oyun tarzıyla eşleştirmek için daha fazla beceri ve silahın kilidini açtıklarında bir dizi şık hareketler yapmalarına izin verecek. Aslında her şey sadece ateş etmekle uğraşmak ve güç repertuarınızı serbest bırakmak değil.

Zaman döngüsünden kurtulmak için oyuncuların hedeflerini gözlemlemeleri, programlarını çözmeleri ve süre dolmadan onları en iyi ve en verimli şekilde öldürmeleri gerekecek.

Bethesda, oyuncuların “siz ipuçlarını toplarken ve hedefleriniz hakkında daha fazla bilgi edindikçe herhangi bir zamanda Blackreef’in herhangi bir alanını ele geçirebileceklerini” dünyanın kendisi yolunuzda fırsatlar veya engeller sunabileceğini de belirtti.

Deathloop Hikayesi 

Deathloop’un konusu, Blackreef adasında 24 saatlik bir zaman döngüsüne hapsolmuş suikastçı Colt’u anlatıyor. Döngüden kaçmak için Colt, gün bitmeden sekiz hedefi (Vizyonerler) ortadan kaldırmak zorunda, ancak bu kadar basit olsaydı, oldukça kısa bir oyun olurdu.

Yol boyunca birçok başarısızlık olacak. Her ölüm döngüyü sıfırlayacak ve sekiz patronu öldürmek ve onların takipçileri yeterince zor değilmiş gibi bir de, rakip bir suikastçı sizi alnınızın çatından mıhlamak için elinden geleni yapacak. 

Deathloop Ön Sipariş Bonusu 

Deathloop Standard Edition’ı 59,99 $ / 59,99 £ karşılığında ön sipariş verebilirsiniz. Bazı perakendeciler ücretsiz bir Steelbook sunuyor. Deathloop Deluxe Edition fiyatı ise 79,99 $ / 79,99 £ olacak ve aşağıdaki ön sipariş bonuslarını içerecek:

 1. Eşsiz Silah: Kraliyet Koruyucu Pala (PS5’e Özel)
 2. Eşsiz Karakter Görünümü: “Storm Rider” Colt
 3. Bir Ziynet (donatılabilir buff)

Ön sipariş yaptığınızda ise aşağıdaki Deathloop Deluxe Edition içeriğini de alacaksınız:

 1. Temel Oyun
 2. Eşsiz Silah: Transtar Trencher (PS5’e Özel)
 3. Eşsiz Silah: Zengin Mahkemesini Ye
 4. Eşsiz Silah: .44 Karat Fourpounder
 5. Karakter Görünümü: “Party Crasher” Colt
 6. Karakter Görünümü: “Keskin Nişancı” Julianna
 7. Orijinal Oyun Müziği Seçimleri
 8. İki Ziynet (kuşanılabilir güçlendirmeler)

Kaynak: Tom’s Guide

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER