Ana SayfaDonanım & YazılımDeloitte'in Anketine Göre Blokzincirine Küresel Adaptasyon Artıyor

Deloitte’in Anketine Göre Blokzincirine Küresel Adaptasyon Artıyor

Dünyanın en büyük muhasebe, denetim, vergi ve yönetim danışmanlığı hizmeti sunan uluslararası firmalarından birisi olan Deloitte, blokzinciri teknolojisine yapılan yatırım ve geliştirmeleri inceleyen bir anket düzenledi. Küresel Blokzinciri 2020 Anketi‘ne 14 ülkeden 1488 üst düzey yönetici katıldı.

Deloitte, ankete göre kurumların blokzinciri konusunda artık daha kararlı olduklarını düşünüyor. Katılanların yüzde 55’i blokzinciri teknolojisinin oldukça önemli olduğunu düşünerek ilk 5 stratejik önceliklerinde yer aldığını belirtiyor. Deloitte Danışmanlık’ta blokzinciri ve dijital varlıklardan sorumlu Linda Pawczuk, “Bu yılki anket, blokzincirinin endüstriler, sektörler ve uygulamalar arasındaki organizasyonların stratejik düşüncesine sağlam bir şekilde yerleştiğini gösteriyor.” diye konuştu.

Ankete göre katılanların yüzde 39‘u halihazırda blokzincirini aktif olarak kullanıyor. Bu oran geçen sene ise yüzde 23 seviyesindeydi. BU oran 1 milyar dolardan fazla gelire sahip işletmeler için yüzde 46 seviyelerinde…

Ankete katılanların yüzde 83’ü blokzinciri teknolojisini kullanmazlarsa rekabet üstünlüğünü kaybedebileceklerini belirtiyor. Yüzde 88’lik bir kesim ise blokzincirinin yüksek oranda ölçeklenebilir olduğuna ve sonunda ana akım haline geleceğini söylüyor. Bir diğer kesim olan yüzde 54 ise blokzincirinin aşırı abartıldığını düşünüyor.

ABD’deki katılımcıların yüzde 31’i blokzinciri kullandıklarını belirtiyor. Bu oran Çin’de yüzde 59, Asya-Pasifik bölgesinde ise yüzde 53 seviyesinde.

Deloitte tarafından hazırlanan rapor blokzinciri teknolojinin dünya üzerinde hangi konumda olduğunu detaylı bir şekilde inceliyor. Raporun tamamına ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak: Blockchain Türkiye Platformu

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER