Ana SayfaOyunMobil OyunDiablo Immortal Hakkında Her Şey: Çıkış Tarihi, Sınıflar, Fragmanlar

Diablo Immortal Hakkında Her Şey: Çıkış Tarihi, Sınıflar, Fragmanlar

Blizzard, Diablo serisini cep telefonunuza getiriyor, getirecek, inşallah bir ara gelecek.

Blizzard, bu yıl Blizzcon’da Diablo IV’ü duyururken, Diablo Immortal hakkında da çok fazla bilgi paylaştı. Immortal, Diablo oyununun hissini MMO deneyiminin ek avantajı ile birleştirecek ve hepsini mobil cihazlarda yapacak. Oyun sadece tam teşekküllü bir Diablo oyunu değil, aynı zamanda bir ton ekstra da olacak. Aynı zamanda sıfırdan bir mobil cihazda oynanacak şekilde tasarlanmış ilk tam Diablo oyunu olacak.

Diablo nedir?

Diablo, Blizzard tarafından yapılan ve Sanctuary dünyasında merkezlenmiş bir oyun serisidir. Önceki oyunlarda, yağma toplamak ve yıkılan Worldstone’un parçalarını savunmak için şeytan ordularıyla savaşmıştık.

Diablo: Immortal, Diablo II ve III olayları arasında geçecek. Diablo’nun en güçlü teğmenlerinden Skarn, şeytanları topluyor ve onu durdurmak sizin göreviniz.

Diablo Immortal nasıl bir oyun?

Hemen hemen tüm Diablo oyunları gibi, Immortal da bir izometrik, yukarıdan aşağıya bakışlı, hack&slash tarzı çizgi MMO olacak. Immortal hakkında farklı olan şey, telefonlarda çalışacak şekilde tamamen tasarlanmış olması ve ayrıca büyük bir çok oyunculu bileşen içermesi ve Diablo Immortal’ı tipik bir mobil deneyimden daha fazla MMORPG haline getirmesidir.

Blizzard, oyunun hala önemli bir tek oyunculu hikayeye sahip olacağını garanti ediyor, ancak Diablo Immortal, paylaşılan sosyal alanlar, dört oyunculu zindanlar, efsanevi yağma ve hatta loncalar gibi özelliklere sahip gerçek bir MMORPG olmayı hedefliyor. Blizzard, bu yaklaşımın ve içeriklerin zaman içinde büyümeye devam edeceğinden oyundan para kazanmayı kolaylaştıracağını umuyor.

Hangi sınıflar var?

Türünün tüm iyi oyunları gibi, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda sınıf var. Şu an itibariyle Blizzard, Diablo Immortal’da altı sınıf olacağını açıkladı:

Barbarian: Birçok oyuncu için en olası birinci sınıf olan Barbarlar muhtemelen güç temelli bir sınıf olacak ve düşmanları yok etmek için acımasız ve güçlü silahlar kullanacaklar. Eskilerin Çekici ve Antik Mızrak gibi saldırılar, düşmanları hızlı ve verimli bir şekilde temizlemeye yardımcı olacaktır.

Monk: Keşişler Diablo Immortal’daki hassasiyete odaklanacak ve hızlılığa odaklanan yıldırım hızında saldırılar kullanacak.

Wizard: Sihirbazların hepsi büyü odaklı ve meteor saldırısı, yıldırım patlaması ve savaş alanında ışınlanma gücü de dahil olmak üzere çok çeşitli arcane yeteneklerine sahip olacaktır.

Demon Hunter: Demon Hunter, düşmanları yok etmek için bir tatar yayı kullanan uzun menzilli saldırılardan yararlanacak başka bir sınıftır. Oyuncular, düşmanları sersemletip geri alabilecek yetenekler de dahil olmak üzere bir ton tatar yayı tabanlı saldırı öğrenmeyi bekleyebilirler.

Crusader: Bu sınıf, bir Paladin’e oyunda var olabilecek en yakın şey gibi görünüyor. Haçlılar zırhla kaplanmış ve her türlü kötülüğü ortadan kaldırmaya çalışıyorlar. Blizzard henüz bu sınıf için ne tür saldırıların olacağını tam olarak açıklamadı.

Necromancer: Diablo Immortal için ilan edilen son sınıftı, bu yüzden henüz çok fazla bilgi mevcut değil. Blizzard’a göre, savaşı sahip olabilecekleri düşmana götürmek için “yaşam ve ölüm üzerindeki güçlerini kullanacaklar”.

Her sınıfa özgü farklı ve benzersiz dört yetenek olacak. Sınıflar ayrıca karakterlerin zaten sahip olduğu belirli güçleri artıracak Ultimate yetenekleri de kullanabilecek Şirkete göre, mevcut plan her sınıfın 12 beceri kazanması ve oyuncuların oyun oynarken aynı anda beş tane kullanmasına izin verilmesi yönünde.

Diablo Immortal bedava mı?

Şu anda Diablo Immortal’ın ücretli veya ücretsiz olması ile alakalı detaylı ve resmi bir bilgi mevcut değil. Ancak söylentiler ve ön sipariş ücretsiz olacak şeklinde görünüyor. Oyuna ilk yanıt ve diğer mobil oyunların nasıl çalıştığı göz önüne alındığında, Diablo Immortal’ın piyasaya çıktığında ücretsiz olması muhtemel.

Ancak, BlizzCon 2019 sırasında, Blizzard hala oyundan nasıl para kazanacağını tam olarak çözemediğini söyledi, bu yüzden resmi olarak açıklama gelmeden kesin olarak bir şey söylemek mümkün değil.

Mikroişlemler var mı?

Önce harika bir Diablo oyunu oluşturmaya odaklandık. Bununla birlikte, iş modelinin birçok insan için akılda kalıcı olduğunu biliyoruz ve bunu düzeltmek için zaman ayırıyoruz.

Yukarıdaki Diablo Immortal’daki mikroişlemlerle ilgili alıntıdan yola çıkarak, Blizzard’ın kötü bir IAP (in app purchase-oyun içi satınalma) ekosistemine sahip olmanın uzun vadede oyun performansınızı nasıl olumsuz etkileyebileceğinin çok farkında olduğu açık. Şu anda Blizzard, bu mikroişlemlerin korkunç olmayacağını hissettirmek için gereken şeyleri söylüyor, ancak zaman geldiğinde Diablo Immortal’ın mikroişlemleri nasıl ele aldığını hep birlikte göreceğiz.

Diablo Immortal Kontrol sistemi nasıl?

Diablo Immortal bir mobil oyun olduğundan, doğal olarak kontrol şeması için ekran düğmelerine sahip. Yukarıdaki GIF’te gördüğünüz üzere kontrol ve yetenek butonları çok rahatsız edici değiller. Normalde küçük ekranlı cihazlarda oyun oynamak problem olabiliyor ancak Blizzard bu problemin üzerinden gelmiş gibi görünüyor.

Umarım Blizzard, ekran düğmelerinin yanı sıra kontrolcü desteği de ekler. Bugünlerde çoğu telefon çeşitli kontrolcülerle uyumlu ve oyun deneyimini üst düzeye çıkarıyor.

Diablo Immortal’in çıkış tarihi nedir?

Blizzard, Diablo Immortal için çıkış tarihini içeren hiçbir bilgiyi yayınlamadı. Ancak, Activision Blizzard’ın 2019 Dördüncü Çeyrek kazanç çağrısı sırasında, şirket Diablo Immortal’ın 2020’nin ortasında bölgesel testlere girmeye hazır olduğunu açıkladı. Oyunun Android cihazlara ön kayıt seçeneği ile birleştiğinde, aslında çıkış tarihini daha erken duyururlarsa hiç şaşırmayın.

Bu yılın başlarında, yeni bir yatırımcı çağrısı sırasında Activision, Diablo Immortal için bu yıl bir alfa testinin planlandığını duyurdu. Ne zaman gerçekleşebileceği konusunda somut bir bilgi verilmemiş olsa da, yılın ortasına girmek üzereyken, daha erken geliyor olabilirler. Şirket ayrıca, oyunda “iyi bir ilerleme” kaydedildiğini ve BlizzCon 2020 iptal edilmiş olsa da, önümüzdeki aylarda oyun hakkında bazı bilgiler göreceğimizi de belirtti.

Bu, Diablo dünyasını ve kendi başına oldukça iddialı bir girişimi öne çıkaran ilk mobil başlık olması nedeniyle, Blizzard, lansmanın gerçekleştiği zamana kadar her şeyin çalıştığından emin olmak için biraz zaman harcayacaktır. Telefonların gittikçe daha güçlü hale gelmesi ve mobil oyunların doğru yapılmasıyla kazanılabilecek parayla Blizzard mümkün olduğunca çok para kazanmak isteyecektir.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER