Ana Sayfa Donanım & Yazılım Discord'da Rekor Düzeyde İndirmeler Görülüyor!

Discord’da Rekor Düzeyde İndirmeler Görülüyor!

IP üzerinden ses (VoIP) uygulamaları söz konusu olduğunda, Discord piyasada popüler bir isim haline geldi. Bazı kişiler Discord’u bilmiyor veya kullanmıyor olabilir ancak uygulama, oyun oturumları sırasında birbirleriyle sorunsuz bir şekilde bağlantı kurmalarına yardımcı olduğu için oyuncular ve yayıncılar arasında oldukça popüler durumda. Şimdi, son raporlara göre, yazılımın mobil uygulamaları, yeni popüler bir video oyunu sayesinde Play Store ve App Store’da tüm zamanların en yüksek indirmelerine ulaştığı belirtiliyor.

Platformlar arası bağımsız oyunun artan popülaritesi, Apptopia analisti Adam Blacker tarafından hazırlanan bir rapora göre, Between Us adındaki oyun, Discord’un mobil uygulamalarını tüm zamanların en yüksek indirmelerine ulaşmaya zorladı. Innersloth tarafından yayınlanan oyun, Blacker’a göre şu anda mobil cihazlarda “en popüler” oyunlardan biri haline geldi.

Oyun tamamen takım oyunu ve grupta saklanan “sahtekar” ı bulmakla ilgili. Burada, 10 mürettebata kadar olan bir uzay gemisindesiniz. Ancak mürettebat arasında görevlerini mahvetmeye ve üyeleri öldürmeye çalışan birileri var.

Çoğu oyuncu genellikle arkadaşlarını bir araya getirmeyi ve cinayetleri VoIP uygulamaları üzerinden tartışmayı uygun bulur ve bu, Discord’un indirmelerindeki patlamanın ana nedenidir. Blacker raporunda “Discord, 5 Eylül’den beri her gün mobil uygulama indiriliyor.” diye yazdı.

Aşağıdaki tabloya göre oyun, kullanıcılar arasında ilgi görmeye başladığından beri Discord günde 800.000 kez indirildi.

Discord tüm zamanların en yüksek tablosunu indirir

Blacker, ABD’nin hem video oyunu hem de VoIP uygulaması için en büyük pazar olduğunu ve aramızdaki tüm indirmelerin % 18,8’inden ve Discord’un indirmelerinin% 21,5’inden sorumlu olduğunu söylüyor.

Popülerliğinin yanı sıra, Discord da kısa süre önce mobil uygulamalarına en kullanışlı özelliklerden birini eklemişti.

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,931TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Türkiye’de İlk Kez Düzenlenen Prime Day, Amazon Türkiye Tarihindeki En Büyük Alışveriş Etkinliği Oldu

Türkiye'de gerçekleşen ilk Prime Day süresince en popüler ürünler; SanDisk 480GB SSD Plus Disk, HP 15-dw2027nt Dizüstü Bilgisayar ve Familia Plus Kağıt Havlu oldu.

Türkiye’nin Dijital Geleceğinin Güvencesi Yeni Yatırımlar ve Becerilerin Geliştirilmesi

Cisco'nun ev sahipliği yaptığı sektörel buluşmada, ağ altyapısını geliştirmenin ve dijital yetkinlik eğitimlerini artırmanın, Türkiye'nin dijital yol haritasını hızlandırmadaki önemi vurgulandı

İstanbul Havalimanı ‘Sıfır Atık’ Belgesini Aldı

İGA'nın çevre ve sürdürülebilirlik politikalarını titizlikle uyguladığı İstanbul Havalimanı, israfın önlenmesi ve kaynakların daha verimli kullanılması hedefiyle, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından...

League of Legends: Wild Rift Bölgesel Açık Betası Başlıyor

Tüm dünyada çok sevilen League of Legends (LoL) deneyiminin yeni platformlarda da oyunculara sunulabilmesi için pek çok yenilikle, özel olarak geliştirilen League...

İşte Eylül Ayında En Çok Satılan SUV!

Otomotiv satışlarının tüm zamanların en yüksek düzeyine ulaştığı Eylül ayında, SUV sınıfında zirveye Nissan Qashqai yerleşti.10 yıldan uzun...