Ana Sayfa İnternet Dizi/Film Disney Plus 50 milyon aboneyi geçti

Disney Plus 50 milyon aboneyi geçti

Disney’in Netflix, Amazon Prime, Hulu, HBO, Blu TV gibi bir dijital yayıncılık platformu olan Disney Plus’ın iki ay önce 28 milyon olarak açıkladığı abone sayısı Nisan itibariyle 50 milyonu geçti.

Disney Plus‘ı İngiltere, Hindistan, Almanya, İtalya, İspanya, Avusturya ve İsviçre’ye açtıktan sonra 50 milyon abone sınırını aştı. Disney Plus, Fransa hükümetinin bant genişliğine çok fazla yük getireceğinden endişe duyduğu için Fransa’daki hizmetinin başlatılmasını geciktirmiş olsa da, uygulama Fransa için de kullanılabilir durumda. Disney daha önce Şubat ayında yatırımcılarına yaptığı bir sunum sırasında 28 milyon aboneye sahip olduğunu bildirmişti.

Karşılaştırma yapmak gerekirse, Netflix’in dünya çapında 167 milyon abonesi var. Yani Disney Plus şu anda Netflix’in toplam abone sayısının neredeyse üçte birine eşit. Disney’in diğer yayın hizmeti olan Hulu’nun ise 30 milyon abonesi var. Ancak Hulu sadece ABD’de faaliyet gösteriyor. Karşılaştırma yaparken şunu da unutmamak lazım: Disney sadece 2021‘den beri uluslararası arenada faaliyet gösteriyor.

“Disney Plus’ın milyonlarca dönüş alması bizi çok onurlandırdı”

Disney’in tüketici iletişim başkanı Kevin Mayer basın açıklamasında, “Disney Plus‘ın milyonlarca dönüş alması bizi çok onurlandırdı. Bunun Batı Avrupa, Japonya ve tüm Latin Amerika‘daki genişlememizle devam edeceğine inanıyoruz” dedi. “Harika hikaye anlatıcılığımız insanlara ilham veriyor ve harekete geçiriyor. Disney Plus’ta neşe ve iyimserlik tabanlı çok çeşitli harika eğlenceli hikayeler sunabiliyoruz.”

Disney finans müdürü Christine McCarthy, Şubat ayı yatırımcı bilgilendirme toplantıları sırasında Disney’in büyümesinin büyük çoğunluğunun uluslararası abonelerden geleceğini söylemişti. Şirket ayrıca Marvel ve Lucasfilm‘in merakla beklenen dizisinin galasında yerli abonelerde bir artış bekliyor. Falcon ve Winter Soldier Ağustos ayında prömiyere başlayacak, Aralık ayında WandaVision ve Mandaloryalı ise Ekim ayında ikinci bir sezon için geri dönecek.

Türkiye’ye ne zaman geliyor?

Disney Plus’ın ülkemizde ne zaman hizmete başlayacağı tam olarak bilinmese de Teknorex ekibi olarak 2020 yılı içinde olacağı kanaatindeyiz.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,904TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Dünyanın En Uzun Karayolu Tünelinin Yazılımını Türk Mühendisler Yaptı

Hindistan’ı Çin’e bağlayan, dünyanın 3 bin metre ve üzeri irtifalardaki en uzun tünel olma özelliğini de elinde bulunduran en uzun tünelinde Türk teknolojisi...

“Fujifilm İnovasyon Yarışması” Düzenleniyor NASA’dan Dr. Umut Yıldız da Mentörlük Ediyor!

Fujifilm, gençlerin katma değeri yüksek, özgün tasarımlı ve yenilikçi projeler ortaya çıkarması için Türkiye‘de ilk kez gerçekleştireceği İnovasyon Yarışması’nın startını verdi. Teması...

Canon imageFORMULA DR-S150’ye Üstün Performans Ödülü!

Canon; belge görüntüleme, donanım ve yazılım konusunda bağımsız değerlendirme kuruluşu Keypoint Intelligence tarafından yapılan araştırmalar sonucunda Buyers Laboratory (BLI) tarafından ödüle layık...

Otomotivde Küresel Tek Pazara Veda

KPMG’nin Küresel Otomotiv Yöneticileri 2020 Araştırması, Covid-19 etkisiyle otomotiv sektöründeki değişimi inceliyor. Araştırmaya göre sektörde küresel tek pazar anlayışı geride kalıyor, yerini...

BtcTurk 24 Saatte 3 Milyar TL İşlem Hacmi’ne Ulaştı

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, BtcTurk’un son 24 saatte günlük ortalama işlem hacminin yaklaşık 5 kat artarak 3 milyar TL’ye ulaşmasını değerlendirdi.