Ana Sayfa Donanım & Yazılım DisplayMate, Galaxy Note20 Ultra’ya En İyi Akıllı Telefon Ekranı Ödülü’nü Verdi!

DisplayMate, Galaxy Note20 Ultra’ya En İyi Akıllı Telefon Ekranı Ödülü’nü Verdi!

Akıllı telefon ekranlarını derecelendiren DisplayMate, geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy Note20 Ultra’nın ekranına A+ verdi. Aynı zamanda En İyi Akıllı Telefon Ekranı Ödülü’ne de layık görülen amiral gemisinin OLED Ekranı, özellikle aynı anda hem ekran parlaklığı hem de ekran güç tasarrufu özelliklerini yükseltebilmiş ve iyileştirebilmiş olmasıyla ön plana çıkıyor.

Bu ayın başında tanıtımı yapılan Galaxy Note20 Ultra, tam ekran tasarımı ve gelişmiş son teknoloji eseri OLED Ekran özelliğiyle Samsung’un en yeni amiral gemisi akıllı telefonu. Bu akıllı telefon mobil OLED ekran teknolojisinin görülmemiş bir hızla gelişmesiyle birlikte, ekran performansı alanında yükseltilmiş ve iyileştirilmiş birçok önemli yeni özellikler sunuyor. Galaxy Note20 Ultra, Samsung Display tarafından geliştirilip üretilen son sürüm çift taraflı kavisli ekranla birlikte Esnek OLED ekranlara sahip. OLED’in yeni çıkan her sürümü, yükseltilmiş ve iyileştirilmiş yeni özellikleri beraberinde getirirken, bu özellikler ilk olarak Samsung Galaxy akıllı telefonlarda sizlerle buluşuyor ve böylelikle Galaxy Note20 Ultra bir kez daha çıtayı yükseklere taşıyor.


Akıllı telefon ekranlarını derecelendiren DisplayMate tarafından yapılan kapsamlı laboratuvar testleri ve ölçümleri, Galaxy Note20 Ultra’nın son derece etkileyici, üst düzey mükemmeliyete sahip birinci sınıf akıllı ekrana, aynı zamanda mükemmel kalibrasyon kesinliği ve performansına sahip olduğunu, görsel anlamda da mükemmellikten ayırt edilemez olduğunu gösteriyor.

Objektif bir biçimde yürütülen laboratuvar testleri ve ölçümlere göre, Galaxy Note20 Ultra,DisplayMate’in şimdiye kadar verdiği en yüksek not olan A+ Ekran Performansı derecesini elde ederek ve akıllı telefonlar için 11 performans kriterini karşılayarak “DisplayMate En İyi Akıllı Telefon Ekranı Ödülünü” aldı.

Araştırmada Galaxy Note20 Ultra’nın yeni ve iyileştirilmiş ekran performansının en çarpıcı özellikleri şöyle sıralanıyor:

  • Galaxy Note20 Ultra alışılagelmiş 60Hz yenileme hızı özelliğinin yanı sıra yeni uyarlanabilir yüksek frekanslı 120Hz yenileme hızına da sahip olup bu özelliği sayesinde görsellerde ekran kaydırma ve video gösterimi deneyimini iyileştirirken uygulamalardaki hareket ve oyun performansını da iyileştiriyor ve pek çok kullanıcının karşılaştığı ekran titreşimi sorununu azaltabiliyor.
  • Galaxy Note20 Ultra ekranının en yüksek parlaklığı normal modda 680 nit iken yüksek parlaklık modunda 1609 nite çıkabiliyor ve bu parlaklık düzeyi de Galaxy Note 10+’ın parlaklık düzeyiyle kıyaslandığında yüzde 21-23 oranında daha yüksek bir performans sunuyor.
  • Galaxy Note20 Ultra’nın yüksek parlaklık modu, en yüksek parlaklık seviyesindeyken, doğrudan güneş ışığı altında olmayan tam düzey dış ortam ışığına eş değer olan, 20.000 lux değerinde yeni bir düşük ortam ışık seviyesi sunuyor. Bu özelliği sayesinde, açık havada ekranın okunurluğu telefon “Orta veya Yüksek Ortam Işığı” ayarındayken daha da iyileşmiş oluyor.
  • Galaxy Note20 Ultra ekranının güç verimliliği, Galaxy Note10+ ile karşılaştırıldığında yüzde 16 daha yüksek.
  • Galaxy Note20 Ultra, akıllı telefonlar için 11 performans kriterini ve bunlar içinde, görsel olarak kusursuzla eş değer olarak nitelendiren 4 mükemmeliyet kriterini de karşılıyor.
  • Galaxy Note20 Ultra’nın OLED Ekranı, özellikle aynı anda hem ekran parlaklığı hem de ekran güç tasarrufu özelliklerini yükseltebilmiş ve iyileştirebilmiş olmasıyla ön plana çıkıyor.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,947TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Avrupa Birliği 2024 Yılına Kadar Kripto Paraları Kullanıma Sokmayı Planlıyor

Dijital para birimleri konusunda çalışmalar dünyanın her yerinde hız kesmeden devam ediyor. Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, dijital euro kavramını incelediklerini açıkladı. ECB...

İnsansız Hava Araçları Gaziantep Semalarında Yarıştı

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve 2019’da ziyaretçi rekorları kıran dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST için geri sayım devam...

Bu Hafta Teknoloji Dünyasında Ne Oldu? – 20 Eylül 2020

Bakalım bu hafta Teknorex’in teknoloji dünyasında neler olmuş? Hep birlikte göz atalım!Teknorex Artık Haber Platformu...

Türk Savunma Sanayisinin Güney Asya Seferi

Türk savunma sanayisinin dünya pazarlarında daha etkin yer alması ve yeni fırsatlara ulaşması için düzenlenen Defence Port Turkey Fuarı, bu yıl 6'ncı...

500 Milyar Euroluk Küresel Demiryolu Oyuncuları Eskişehir’e Geliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı desteği ile Modern Fuarcılık tarafından düzenlenen Rail Industry Show Demiryolu Endüstrisi Altyapı ve Teknolojileri Fuarı, 02-04 Aralık 2020...