Ana SayfaBilimDraganfly, Dronla 'Covid-19'u Tespit Ediyor

Draganfly, Dronla ‘Covid-19’u Tespit Ediyor

Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler ve bilim insanları, mevcut Covid-19 krizinde pandemi için yeni çözümler üzerinde durmadan çalışıyorlar. Dronlar, drone teslimatı ve dezenfeksiyon da dahil olmak üzere bu pandemi sürecinde çok önemli alanlarda kullanıldı. Hatta tarımda bile dronlar kullanılıyor. Ancak bu projede, Kanadalı drone çözüm şirketi Draganfly, sağlık görevlilerinin bir hastayı hemen tanımlamasına yardımcı olmak için bir drone geliştirdi. “Pandemik” drone, insanlar üzerinde uçarak sıcaklık ve solunum koşullarını izliyor ve muhtemel Covid-19 virüsünün sebep olduğu belirtileri tespit ediyor.

Draganfly ne işe yarayacak?

Koronavirüs pandemisinde mevcut test araçları çok yavaş ve sınırlı sayıda kullanılabiliyor. Bu süreçte karantinaya almaları ve enfeksiyonun daha fazla yayılımını sınırlayabilmek için hastalığa yakalanan kişilerin hızlı bir şekilde tanımlanması çok önemli. Büyük insan topluluklarını hemen analiz edebilen bir drone, bu virüsle olan savaşta sağlık görevlileri için bir çok büyük bir koz olabilir.

draganfly-nasıl-görüntü -işliyor-teknorex

Draganfly, COVID-19 ve gelecekteki sağlık acil durumlarla mücadeleda ihtisas İHA‘sı olarak seçildi

Avustralya Savunma Bakanlığı – Güney Avustralya Üniversitesi geliştiricileri ile ortaklık

Güney Avustralya Üniversitesi Savunma Bilimi ve Teknolojisi Başkanı Dr. Javaan Chahl, “Üniversite ve savunma ekibimin salgınlarda ve afetlerde kullanım için otomasyon geliştirme çabalarını destekliyor. Genelde teknolojinin yardımını uzak bir gelecekte kullanılacağını hayal ediyorduk. Ancak şok edici bir şekilde, hemen günlük yaşamlarımızda teknolojinin kullanılmasına ihtiyaç olduğunu gördük. Draganfly’nin endüstriyel bilgisi, araştırmamızın hayat kurtarabilmesini sağlamamıza yardımcı oluyor.

Draganfly CEO’su Cameron Chell “Draganfly, bu kadar kritik bir zamanda kamu güvenliği için çok önemli bir sektörde kanıtlanmış liderliği nedeniyle seçildi. Bu önemli teknolojiyi hızlı bir şekilde uygulamak için küresel ajanslar ve endüstri ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz. Draganfly, COVID-19 ile dünyaya dönük şu anki salgın göz önüne alındığında böylesine önemli bir proje üzerinde çalışmaktan onur duyuyor. Sağlık ve solunum izleme, sadece tespit için değil, aynı zamanda sağlık trendlerini anlamak ve verileri kullanmak için de hayati önem taşımaktadır. İlerledikçe, insansız hava araçları ve tespit yapan otonom teknoloji, kamu güvenliğini sağlamanın önemli bir parçası olacak” dedi.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER