Ana Sayfa Motorlu Taşıt Uçan Araçlar Dronelar Teması Minimuma İndirerek Dijital Dönüşümü Hızlandırıyor

Dronelar Teması Minimuma İndirerek Dijital Dönüşümü Hızlandırıyor

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi, şirketlerin operasyonel süreçlerinde de değişikliklere yol açtı. Hükümetler tarafından uygulanan tedbirler sonucu birçok sektör temsilcisi, işlerini sürdürmek için yeni teknolojilere yöneliyor. Çözüm arayışı, geçtiğimiz iki ay içerisinde dronelara ve drone hizmetlerine olan talebi de önemli ölçüde artırdı. Dronelar insanların birbirleriyle olan temasını minimuma indirirken, birçok farklı görevi de yerine getirebiliyor.

DroneBase kurucusu ve CEO’su Dan Burton, teknolojinin ekonomi için önemli bir rol oynadığını belirterek: “DroneBase’in sağladığı temassız inceleme sayesinde bir tesise ayak bile basmadan insansız hava araçlarıyla alan denetimi gerçekleştirebiliyoruz.” dedi.

Ev Satın Almak İsteyenlere Dijital Yolculuk

Emlak sektörü de pandemiden dolayı zor zamanlardan geçiyor. Küresel ekonomik ve belirsizlik birçok ülkede emlak satışlarını da etkiledi. Fiziksel etkileşime ve yüz yüze iletişime dayanan geleneksel gayrimenkul satış süreci bu dönemde iki taraf için de risk oluşturuyor. Emlakçılar da bu sorunu bertaraf etmek ve temassız, güvenli müşteri iletişimi sağlamak için drone teknolojisini kullanıyor.

Havadan görüntüleme potansiyel alıcılara heyecanlı bir deneyim sunuyor. Dronelar tarafından yakalanan yüksek çözünürlüklü görüntüler, mülke ait bütün ayrıntıları alıcıya gösteriyor. Dronelar bu deneyimi 360 panorama, 3D model veya 4K video gibi birçok farklı versiyonda sunulabiliyor.

Burton konuyla ilgili:”Birçok emlakçı ve mülk yöneticisi, satış listesi oluşturmak veya binaların altyapısını incelemek için drone teknolojisini zaten kullandı. Artık bu teknoloji, ‘sanallaştırma’ için çok faydalı çünkü dronelar emlak sektörü çalışanlarının sosyal mesafe kuralları çerçevesinde gerekli bütün görüntüler, videolar ve verileri toplamasına olanak sağlayabiliyor. ” diyor.

Verimli Mülk Analizi

ABD’deki birçok eyalet virüs karşıtı katı izolasyon politikaları uyguladı. Bu politikalar da emlak satış süreçlerinde bazı zorluklara yol açtı. DroneBase’e göre, dronelar sahada geçirilen süreyi geleneksel analiz yöntemlerine kıyasla % 40 oranda azaltıyor ve zaman tasarrufu sağlıyor.

New York merkezli perakende yatırım şirketi Brixmor Property Group da operasyonel süreçlerini yönetmek için son iki yıldır drone teknolojisini kullanıyor. Şirket, dijital ,iki boyutlu ortomozaik haritaları kullanıyor.

Doğru Hasar Tespiti

Olası bir sel veya yangında, emlak sigortası şirketlerinin izlemesi gereken bazı prosedürler bulunuyor. Dronelar mülklerin genel durumlarının tespiti için kolayca kullanılabilen, depolanabilen ve ihtiyaç olduğunda paylaşılabilen görüntüler sağlıyor. Görüntüler; sigortacıların çatı şartlarını tespit etmelerine de yardımcı oluyor. Koronavirüs sürecinde bu gibi görevler geleneksel yöntemlerle yapıldığında müfettişler için tehlike arz ediyor.

20’den fazla eyalette faaliyet gösteren, Ohio merkezli Central Insurance Companies (Merkezi Sigorta Şirketleri) şirketlere çoklu sigorta hizmetleri sunuyor. Müşterilerine daha iyi hizmet vermek ve topladığı verileri sürekli iyileştirmek için çalışan Central Insurance Companies de DroneBase’i tercih etti.

Mülk Denetimlerini Yeniden Şekillendirmek

Ticari drone uygulamaları erişilebilir hale geldikçe, şirketler droneları operasyonel süreçlerine entegre etmenin çeşitli yollarını keşfediyor. İşletmeler; Covid-19 salgınının yarattığızorlukların üstesinden gelmek ve müşterilere kaliteli hizmet sunmaya devam etmek için droneları kullanarak farklı çözümler üretiyor.

İnşaat sektöründe de oldukça yaygın olarak kullanılan dronelar; müşterilerin kaliteli hizmet talebini karşılamak amacıyla sektörlere verimlilik, maliyet, kolaylık açısından katma değer kazandırmaya devam edecek.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,950TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

“Saf Altın” Kaplama iPhone 12’ler Ön Satışa Hazır!

Apple'ın yaklaşan iPhone 12'yi 5G sorunları nedeniyle ertelediği söylenirken, bize "Cyberphone"u getiren lüks sınıf iPhone değiştirme şirketi Caviar, saf altın bir iPhone 12 Pro ve bir iPhone 12 Pro Max...

Trump, TikTok ve WeChat ile İşlem Yapmayı Yasakladı

ABD Başkanı Donald Trump Çinli şirketlerle herhangi bir işlem yapmayı yasaklayan bir talimat imzaladı. Bu şirketler WeChat ve ByteDance (TikTok'un sahibi) olarak...

2 Milyon $ Yatırım Nasıl Alınır? | Büyük Futbol Kulüpleri Tarafından Fark Edilmenin Sırrı: SCOUTIUM

Yeni bir video serisine başladık: "Turkish Mafia"! Bu seride Türk girişimcileri konuk alarak onları tanıyacağız ve tanıtacağız. Ne de olsa hepsi...

OYAK Blokzinciri Teknolojisine Yatırım Yapıyor

Tarımda dijitalleşme tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de devam ediyor. OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem, blokzinciri teknolojisine yatırım yaptıklarını açıkladı. Ülke ekonomisine...

Zoom’un Yeni Filtre Özellikleri Toplantılara Renk Katıyor!

Zoom Video Communications, evden çalışmayı pratik ve verimli hale getirirken, ofislerde insanların bir araya gelmelerini sağlayan unsurları sanal toplantı kültürüne dahil ederek,...