Ana SayfaİnternetFinans TeknolojileriDünyanın En Büyük 4. Bankası, Kendi Dijital Parasını Piyasaya Sürüyor

Dünyanın En Büyük 4. Bankası, Kendi Dijital Parasını Piyasaya Sürüyor

Dijital para birimleri konusunda çalışmalar dünyanın her yerinde hız kesmeden devam ediyor. Çin Merkez Bankası dijital Yuan için çalışmalarını yakın zamanda sürdürürken bir haber de Tayland’dan gelmişti. Tayland Merkez Bankasıödemelerde dijital para birimi kullanmak için testlere başladıklarını açıklamıştı. Dijital paralarla ilgili bir süredir araştırmalar yapan Litvanya da kendi dijital parasını çıkarma kararı alırken, İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey de dijital merkez bankası paralarıyla ilgili önemli bir açıklama yaparak araştırmalarına devam ettiklerini açıklamıştı. Japonya’nın en büyük bankası Mitsubishi UFJ Financial Group Bank (MUFG) da kendi dijital parasını piyasaya süreceğini açıkladı. Dünyanın en büyük dördüncü bankası konumunda da yer alan banka, 2019 yılında dijital para fikrine çok sıcak baktığını belli etmiş ancak 2019 yılının sonlarında çelişkili açıklamalar yapmıştı.

Japonya’nın yerel bir haber sitesi Mainichi’ye göre MUFG Başkanı Hironori Kamezawa, kendi dijital paralarını piyasaya süreceklerini açıkladı. Kamezawa, dijital parayı piyasaya sürmek için Recruit Group ile ortaklık yapacaklarını belirtirken, paranın Recruit Group’un çeşitli restoranlarında ve girişimlerinde kullanılacağı da belirtiliyor.

Recruit Group, dünyada 1 milyondan fazla mağazaya sahip. Japonya’nın en büyük bankası ve dünyanın en büyük dördüncü bankası konumundaki Mitsubishi UFJ Financial Group Bank (MUFG)‘ın böyle bir dijital parayı piyasaya sürmesiyle beraber dijital paraların ana akım kitleler tarafından kabulünü arttıracak önemli bir adım olabilir.

Kaynak: Koin Bülteni

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER