Ana SayfaMotorlu TaşıtElektrikli AraçlarMartı 25 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Martı 25 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Elektrikli scooter kiralama girişimi olan Martı, 25 milyon dolarlık yeni bir yatırım aldığını duyurdu.

Son dönemlerde sokaklarda görmeye alıştığımız elektrikli scooter kiralama girişimi olan Martı, 25 milyon dolarlık yeni bir yatırım aldığını duyururken şirket tarafından söz konusu yatırımın kimler tarafından yapıldığa ve şirketin değerlemesine dair herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Şirket daha önce de 212 ve Wamda Capital‘dan gibi şirketlerden yatırım almıştı.

2020 Yılı Yatırımları 110 Milyon Dolar!

Yeni aldığı yatırım ile şirket 2020 yılında bugüne kadar aldığı girişim yatırımlarının toplamı 110 milyon dolara ulaştı ve geçtiğimiz yılın tamamında alınan yatırımları geçmiş oldu. 2020 yılında en büyük yatırımlar Martı, Insider ve Meditopia‘ya yapılan yatırımlar oldu ve bu yatırımların toplamı 72 milyon dolara ulaştı.

Gelecek 3 Yılda Milyar Dolarlık Değer Yaratacak ve Yurt Dışı Pazarına Açılacak

Martı ailesi olarak, yerli ve milli bir teknoloji şirketi olmanın verdiği güç ile çalışmalarını hız kesmeden sürdürdükleri belirten şirket yeni aldıkları yatırımı “Kurulduğumuz 2018 yılından bu yana aldığımız yerli ve yabancı yatırımlara ek olarak; 2020 yılı içerisinde tamamladığımız tur ile 25 milyon dolar daha yatırım aldığımızı büyük bir şevk ile paylaşmak isteriz.” ifadeleriyle duyurdu.

Ayrıca şirket Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının milli teknoloji hamlesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının mikromobiliteye gösterdiği destek, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının ulaşım alanındaki dijital gelecek vizyonuyla birlikte büyümeye devam edeceklerini açıkladı.

Endonezya’nın Gojek’i, Çin’in Didi’si gibi Türkiye’nin teknoloji devi şirketi olmayı hedefleyen şirket aynı zamanda Türkiye’de mobilite sektörünü kalkındırmak, insanlara konforlu ve çevreye duyarlı çözümler sunmak ve önümüzdeki 3 yıla kadar milyarlarca dolar değer yaratmayı amaçlıyor.

2018 yılında kurulan Martı ilk olarak 2019 yılının Mart ayında kullanıma sunulmuştu.

Kaynak: Dünya

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER