Ana SayfaİnternetEn Çok Görüntülenen Değil, En Çok Okunan Yayınlar Facebook'u Ortaya Çıkarıyor

En Çok Görüntülenen Değil, En Çok Okunan Yayınlar Facebook’u Ortaya Çıkarıyor

En çok beğenilen Facebook gönderilerinin platformdaki kullanıcılar tarafından en çok görüntülendiğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Üst düzey bir şirket yöneticisine göre, en fazla katılım sağlayan yayınlar aslında küçük bir kullanıcı yüzdesi tarafından görülüyor.

Facebook

Facebook’un Haber Kaynağı Başkanı John Hegeman’a göre, gerçek erişimle ilgili gerçek veriler sadece sosyal ağda mevcut ve kamuya açık araçlarına dahil etmenin yollarını araştırıyorlar.

Hegeman: “Bazı bağlantı yayınları çok fazla etkileşim, beğeni veya yorum alırken, bu içerik çoğu insanın FB’de gördüklerinin küçük bir yüzdesi. Bu sayfalardaki haberler de FB’de en çok görüntülenen haber hikayelerini temsil etmiyor.”

Bu hafta New York Times köşe yazarı Kevin Roose, içerik keşfi ve sosyal izleme platformu CrowdTangle‘ın verilerini kullanıcılarıyla paylaştı ve ABD sayfalarının en iyi performans gösteren Facebook bağlantı yayınlarını gösterdi.

Hegeman, verilerin çoğunun insanların Facebook’ta gördüklerini temsil etmediğini söyleyerek devreye girdi.

Facebook yöneticisi, popüler olanı görmenin daha doğru bir yolunun, ABD’deki en çok erişime (izlenime) sahip bağlantılara bakmak olduğunu söyledi.

“Şu anda bu veriler yalnızca şirket içinde mevcut ve bunları herkese açık araçlarımıza dahil etmenin yollarını araştırıyoruz.”

Kaynak: Timesnow News

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER