Ana SayfaAppleEn Çok Kopyalanan Akıllı Telefon Marka ve Modelleri!

En Çok Kopyalanan Akıllı Telefon Marka ve Modelleri!

AppleSamsung gibi teknoloji devleri pazarda yeni akıllı telefonlar ortaya çıkardıkça, Çin’den çok sayıda küçük çaplı üretici, gerçek olanları temel alan sahte telefonlar piyasaya sürüyor. Şimdilerde yayınlanan yakın tarihli bir rapora göre, marka isimleri altında en çok sahte akıllı telefona sahip olan şirketler arasında Samsung, Apple ve Huawei yer alıyor.

Rapor, CNBeta ve Samsung’un sahte akıllı telefon üreticileri arasında en popüler markalar olduğunu ortaya koymaktadır. Ayrıca rapor, karşılaştırma platformu AnTuTu’dan alınan verileri kullandı. Platformun Mart 2020’den Şubat 2021’e kadar 5,72,303 sahte akıllı telefon tespit ettiği belirtiliyor. Bu, platformda denetlenen toplam akıllı telefonların yaklaşık% 4,24’ünü oluşturuyor.

Samsung, Apple Akıllı Telefonlarını Sahte Telefon Üreticileri Tarafından Kopyalanan En İyi Markalar Arasında

Koreli dev, 2019’da da bu konuda en üst sırada yer aldı. Rapora göre, belirli bir marka altındaki sahte akıllı telefonların sayısı, o markanın pazardaki popülaritesiyle doğru orantılı. Sonuç olarak, kendi adları altında en çok sahte akıllı telefona sahip ilk altı şirket arasında Samsung, Apple, Huawei, Xiaomi, Oppo ve Honor yer alıyor.

Samsung, Apple Akıllı Telefonlarını Sahte Telefon Üreticileri Tarafından Kopyalanan En İyi Markalar Arasında

Rapor, bunun dışında en çok taklit cihaza sahip akıllı telefonları da gösteriyor. 66.000’den fazla sahte cihazın temel aldığı bir numaralı akıllı telefon Huawei P10 olup kinci sırada Apple’ın iPhone X onu yaklaşık 16 bin 500 sahte cihazla takip ediyor.

Samsung, Apple Akıllı Telefonlarını Sahte Telefon Üreticileri Tarafından Kopyalanan En İyi Markalar Arasında

Üstelik 5G tabanlı akıllı telefonların yükselişiyle, sahte akıllı telefon üreticileri de cihazlarını 5G ile etiketlemeye başladı. Ancak bu cihazlar 5G’yi desteklemiyor ve sadece kullanıcıların psikolojik rahatlığı için 5G logosunu gösteriyor. Bunun nedeni, söz konusu cihazların Helio P23 veya MT6737 gibi 5G bağlantısını desteklemeyen çok eski işlemcileri paketlemesi olarak görünüyor. Rapora göre sahte 5G cihaz sayısı bu yıl 45.289’a yükseldi.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER