Ana SayfaMobilAndroidEn Hızlı Kablosuz Şarj Özelliğine Sahip Akıllı Telefonlar

En Hızlı Kablosuz Şarj Özelliğine Sahip Akıllı Telefonlar

Daha önce en iyi hızlı şarj özelliğine sahip telefonların listesini yapmıştık. Şuan ki listemizde ise en hızlı kablosuz şarj özelliğine sahip akıllı telefonlar bulunuyor.

Telefonlar için kablosuz şarj bir süredir var, ancak üst düzey telefonlarda kitlesel olarak benimsendiğinde, teknoloji gelişiyor ve çoğu telefonu bir kabloyla şarj eden telefonlardan daha hızlı şarj edebilen inanılmaz hızlı kablosuz şarj cihazları görüyoruz.
Bu yazıda, kablosuz şarj desteğine sahip en popüler telefonlara ve kablosuz şarj hızlarındaki farklara bakıyoruz. Kablosuz şarjın arkasındaki teknolojilere ve her şirketten farklı çözümlere göz atıyoruz.

Telefon üreticileri Huawei ve Oppo şu anda telefonları için en hızlı kablosuz şarjı sağlıyor. Her iki şirket de bir saatin altında uyumlu telefonları doldurabileceğini iddia ederek 40W güç veren kablosuz şarj cihazlarını destekliyor.

iPhone’lar Kablosuz Şarj Açıklaması

Apple, 2017 sonlarında iPhone X , iPhone 8 Plus ve iPhone 8‘de kablosuz şarjı tanıttı ve Apple’ın yaptığı birçok şeyde olduğu gibi, kablosuz şarjı desteklemeye başladığında, piyasaya sürdüğü tüm telefonlara getirdi.
Başlangıçta kablosuz şarj yalnızca 5W’lık düşük hızlarda mümkün oldu, ancak Eylül 2019’da iOS 13.1’in piyasaya sürülmesiyle Apple, tüm modelleri için 7.5W‘lık şarj hızlarının kilidini açtı. Bu, bu listedeki çoğu telefondan oldukça yavaş kalıyor, ancak bazıları şarj sırasında çok fazla ısınmadığından ve uzun süreli pil sağlığına teorik olarak daha iyi koruduğu ve pilleri daha az yıpratıcı olması kaynaklıydı.

Samsung Galaxy Telefonlar Kablosuz Şarj Açıklaması

Samsung, uzun süredir kablosuz şarjı destekleyen başka bir teknoloji firması ve 2015’ten Galaxy S6 serisi, kablosuz şarj bobiniyle gelen ilk Samsung amiral gemileriydi.
Teknoloji zamanla gelişti ve en yeni Samsung telefonları, uyumlu bir şarj cihazıyla 15W‘a kadar yüksek hızlarda kablosuz şarjı destekliyor.

Google Pixel Telefonlar Kablosuz Şarj Açıklaması

Google Pixel serisi, Pixel 3 serisi ile kablosuz şarj desteği ekledi ve bu özellik Pixel 4 serisinde de mevcut.
Maksimum 10W şarj hızını kullanmak için Google Pixel Stand’a 80 ABD doları ödemeniz gerekiyor. 

LG Telefonlar Kablosuz Şarj Açıklaması

LG, akıllı telefonlarına kablosuz şarjı dahil eden ilk şirketlerden biriydi ve 2013’ten beri LG G2 ile yapıyor.
Daha yakın zamanlarda, LG G serisindeki ve LG V serisindeki amiral gemisi telefonların tümü Qi standardı üzerinden kablosuz şarjı destekliyor. 
LG V40 ile başlayarak daha hızlı kablosuz şarj ve LG V60 ThinQ gibi en yeni telefonlar 15W kablosuz şarj hızlarını destekliyor.

OnePlus Kablosuz Şarj Açıklaması

Uzun zamandır, OnePlus telefonlarına kablosuz şarj eklemedi, ancak OnePlus 8 Pro’nun piyasaya sürülmesiyle değişti.
Ve kablosuz şarj, OnePlus 8 Pro’da bir telefonu 30W hızlı şarjla dolduran, piyasadaki diğer çoğu telefondan çok daha hızlı olan tescilli bir kablosuz şarj cihazı kullanılabiliyor. Yaklaşık bir buçuk saat içinde tam şarj sağlayan ve 30 dakikalık şarj yaklaşık% 50 oranında dolum sağlaması gerçekten hızlı olduğunu gösteriyor.
Ayrıca bilmeniz gereken birkaç ilginç ayrıntı var;
Telefonunuzu gece şarj ederseniz, varsayılan olarak Uyku zamanı modunu etkinleştirirsiniz ve açıkken şarj hızı 10 watt’a düşer. Düşük hızlar muhtemelen uzun süreli pil sağlığını korumak için kullnılıyor
Hızı takdir etsek de, bu şarj cihazı en iyi OnePlus telefonlarında kullanılıyor. Qi kablosuz standardını destekliyor ancak piyasadaki diğer şarj cihazlarından çok daha yavaş olan 5W’lık hızlarla dolum sağlıyor. Bu şarj cihazının bir başka dezavantajı, çıkarılabilir olmayan bir kablo ile gelmesidir, bu nedenle her zaman kendi şarj tablası ile taşımanız gerekecek.

Huawei Kablosuz Şarj Açıklaması

Huawei, en son telefonlarını kablosuz şarj ile donatıyor ve belirli bir zamanda şarj hızlarında endüstri lideri oldu. Son zamanlarda Huawei, P40 Pro ve P40 Pro Plus’a kadar son derece hızlı kablosuz bir şarj sağlayan 40W kablosuz şarj cihazı yaptı.

Xiaomi Kablosuz Şarj Açıklaması

Xiaomi, onu en hızlı kablosuz şarj cihazları arasına yerleştiren 30W hızlı kablosuz şarj cihazı üretti.
Xiaomi ayrıca 40W kablosuz şarj teknolojisini test ettiğini de belirtti.

Oppo Kablosuz Şarj Açıklaması

Oppo Reno Ace, 65W kablolu şarj cihazını destekleyen ilk telefon oldu ve aynı zamanda etkileyici bir hızlı kablosuz şarjla birlikte geliyor.
Bu büyünün ardındaki gadget, yatay olan 40W AirVOOC kablosuz şarj cihazıdır, bu nedenle telefonun doldurulması için yatay olarak yerleştirilmesi gerekir. Kablosuz şarj cihazı, gizli bir yan havalandırma yoluyla soğutan bir fan ile dolatılmış ve telefonu şarj ederken sıcaklığı 39 ° C’nin altına düşürmeye yardımcı oluyor.
Oppo, şarj cihazının Reno Ace’i bir saatten kısa sürede tamamen şarj edeceğini söylüyor. Ayrıca Qi uyumludur ve diğer Qi uyumlu telefonlarla kullanıldığında 10W’a kadar güç sağlıyor.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER