Ana Sayfa İnternet Dizi/Film En İyi Görüntüleme Deneyimi için Netflix Alt Yazıları Nasıl Özelleştirilir?

En İyi Görüntüleme Deneyimi için Netflix Alt Yazıları Nasıl Özelleştirilir?

Bu makalede, Netflix alt yazılarını nasıl özelleştirebileceğinizi göstereceğiz. Alt yazı dillerini, yazı tipini, yazı tipi rengini, yazı tipi boyutunu, alt yazı arka planını ve daha fazlasını nasıl değiştireceğinizi öğreneceksiniz.

1. Önce profil simgesine tıklayın ve açılır menüden Hesap seçeneğine tıklayın.

1. w hesabına tıklayın

2. Burada, “Profil ve Ebeveyn denetimleri” bölümünün altında, altyazısını özelleştirmek istediğiniz profili tıklayın.

2. profil simgesine tıklayın 2

3. Burada, Altyazı görünümü seçeneğinin yanındaki “Değiştir” düğmesine tıklayın.

3. değişikliği tıklayın

4. Netflix altyazı özelleştirme penceresi bu şekilde görünür. Yaptığınız herhangi bir değişiklik , üstteki önizleme penceresinde önizlenebilir.

4. En İyi Görüntüleme Deneyimi için Netflix Altyazılarını Özelleştirin

5. Yazı tipini değiştirmek için, “Yazı Tipi” altındaki açılır menüyü tıklayın ve istediğiniz yazı tipini seçin.

5. Cahnge Altyazı yazı tipi

6. Altyazı rengini seçmek için aşağıdaki resimde işaretlenen renk seçici aracına tıklayın. Altyazıyı tam doygun ya da yarı şeffaf yapmak için “Yarı şeffaf” ın yanındaki onay kutusunu da tıklayabilirsiniz.

6. netflix altyazı yazı tipi rengini özelleştirin

7. Netflix, altyazılar için size üç farklı metin boyutu seçeneği sunar: Küçük, Orta ve Büyük. Varsayılan olarak ise orta düzeyde gelir, bunlardan istediğinizi seçebilirsiniz.

7. netflix altyazı yazı tipi boyutunu özelleştirin

8. “Gölge” seçeneğini kullanarak, altyazılarınıza alt gölge eklemeyi seçebilirsiniz. Ben şahsen, altyazılarımda gölge olmamasını tercih ederim. Neyi sevdiğinizi görmek için farklı gölge seçeneklerini deneyebilirsiniz. Ayrıca rengini değiştirmek için alt gölge seçeneğinin yanındaki renk kutusunu da tıklayabilirsiniz.

8. netflix altyazı alt gölgesini özelleştirin

9. Netflix, altyazı kutusunun rengini özelleştirmenize de olanak tanır. Varsayılan şeffaf görünüm, izlediğiniz görüntüyü kapatmayacağından, en iyi görüntüleme deneyimi için en iyisidir. Ancak, altyazıları okumakta zorlanıyorsanız, daha okunaklı hale getirmek için bir arka plan ekleyebilirsiniz.

9. netflix altyazı arka planını özelleştirin

10. Tüm altyazı penceresinin bir arka plana sahip olmasını istiyorsanız, bunu yapmak için Pencere rengi seçeneğini kullanabilirsiniz. Bence bu gereksiz, ama isterseniz deneyebilirsiniz.

10. netflix altyazı kutusunu özelleştirin

11. Bir altyazı dilini değiştirmek için , içeriği oynatın ve sağ alttaki altyazı simgesine tıklayın. Burada, farklı dil seçenekleriyle birlikte altyazıları etkinleştirme / devre dışı bırakma seçeneği bulacaksınız.

11. netflix altyazı kutusunu değiştir

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,949TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

OnePlus 8T, 65W Hızlı Şarjı Destekleyecek

OnePlus bugün, OnePlus 8T'nin, şirketin yeni Warp Charge 65 standardı aracılığıyla 65W hızlı şarjı destekleyeceğini doğruladı. Şirket, yeni teknolojiyi kullanarak "bir günlük gücü 15...

Siber Güvenlik Yatırımları Trilyon Dolara Koşuyor

KPMG’nin düzenli olarak hazırladığı “Pulse of Fintech” raporunun 2020’nin ilk altı ayını değerlendirdiği bölümü yayımlandı. Rapora göre küresel fintech finansmanı yılın ilk...

TikTok Aile Eşleşmesi İle Çocuklar Nasıl Korunur? Nasıl Kullanılır?

TikTok, özellikle ergen ve 8-12 yaş grubunda çok popüler olan bir uygulama, ancak pek çok ebeveyn çocuklarının burada yaşına uygun olmayan içeriklerle...

Girişimcilere 200.000 TL Hibe

TÜBİTAK, 144 girişimcinin Teknogirişim Sermayesi Desteği almaya hak kazandığını duyurdu. Desteği almaya hak kazanan girişimciler, 7 Ekim’e kadar şirketlerini kurarak TÜBİTAK’la sözleşme imzalayacak....

Fidye Yazılımı İlk Defa Ölüme Yol Açtı

HASTANE SİBER SALDIRIYA UĞRADI, BİR HASTA HAYATINI KAYBETTİSiber korsanların, Düsseldorf Üniversitesi Kliniği'nin sunucularına gerçekleştirdiği siber saldırı sonucu sağlık...