Ana SayfaİnternetFacebook Hala Sosyal Medyanın Öncüsü!

Facebook Hala Sosyal Medyanın Öncüsü!

Facebook bir şirket olarak düşünüldüğünde aklımıza ilk gelen sosyal ağ Facebook oluyor. Ancak Facebook Inc. aslında bundan daha fazlası. Şirket, WhatsApp, Instagram, Facebook ve Messenger adıyla dünyanın en büyük sosyal medya / mesajlaşma hizmetlerinden dördüne sahip. Sadece Facebook ayda yaklaşık 2,5 milyar kişi tarafından kullanılırken, WhatsApp aylık 2 milyarve Messenger da 1,3 milyar kullanıcıya sahip.

DataReportal, Tencent tarafından toplanan şirket verilerine göre, WeChat, Qzone ve messenger QQ’nun arkasındaki Çinli şirket de toplamda yaklaşık 2,5 milyar kullanıcıya sahip ancak bu konuda hala Facebook’un yanına yaklaşamıyor.

Grafikte yer alan uygulamaların kullanıcı sayılarıyla beraber hepsinin ortak noktası, reklam verenlere yönelik muazzam uygulamalar olmalarıdır. Hepsi sadece yüz milyonlarca kullanıcıya sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda beğeni ve geçmiş davranışlara dayalı olarak belirli grupları hedefleme yeteneğine de sahip uygulamalar olarak karşımıza çıkıyorlar. Bu nedenle sosyal medya reklamcılığı son birkaç yılda oldukça büyüdü. Statista Dijital Pazar Görünümü’ne göre, küresel sosyal medya reklam gelirinin 2020’de 98 milyar doları aşması bekleniyor.

DataReportal, Tencent tarafından toplanan şirket verilerine göre, Facebook 2020 yılı Nisan ayında 2,49 milyar aktif kullanıcıyla sosyal medya uygulamaları arasında başı çekiyor. YouTube 2 milyar, WhatsApp 2 milyar, Facebook Messenger 1.3 milyar, WeChat 1,16 milyar ve Instagram 1 milyar aylık aktif kullanıcıya sahip.

Kaynak: Statista

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER