Ana SayfaİnternetSosyal MedyaFacebook, 'Sessiz Mod'u tanıttı

Facebook, ‘Sessiz Mod’u tanıttı

Hayatımızdaki diğer şeylere odaklanabilmemiz için dijitalde geçirdiğimiz zamanlarımızı sınırlama hareketine “dijital refah” deniyor. Bu tabir, geçtiğimiz iki yılda en büyük teknoloji sloganlarından biri oldu. Konsept o kadar etkili oldu ki, şimdi Facebook bile Facebook’u daha az kullanmanız için özellikler geliştiriyor.

Şirket kısa süre önce ‘Sessiz Mod’ adlı yeni bir özelliği açıkladı. Bu özellik isminden anlaşılabileceği üzere: Facebook bildirimlerini ve uygulamada geçirdiğiniz zamanı sınırlandırmaya yarıyor..

Facebook, ‘Sessiz Mod’ özelliğinin “çoğu anlık bildirimi kapattığını” ve ‘Sessiz Mod’ özelliği açıkken Facebook’u açarsanız, Facebook’tan uzak kalmak için ‘sessiz mod’u açtığınızı hatırlatıyor. Sessiz Mod ayrıca bildirim ayarlarınıza ve feed tercihlerinize kısayollar içerir, böylece Facebook uyarılarının türlerini ve ilk etapta gördüğünüz yayınları ayarlayabilirsiniz.

facebook-sessiz-mod-teknorex

Özellikbütün kullanıcılar için açık değil, ancak kullanılabilir olduğunda Facebook ayarlarınıza gidip “Facebook’taki Zamanınız” üzerine dokunarak etkinleştirebilirsiniz. Sessiz mod kısmına girerek, ne kadar zamanınız kaldığını görür ve özelliği günün belirli saatlerinde etkinleştirilecek şekilde planlayabilirsiniz.

Şirketin gelirlerinin kullanıcı bağımlılığı üzerine kurulduğu düşünüldüğünde, bu hoş bir jest. Teknorex ailesi olarak, karantina, izolasyon ve sokağa çıkma yasağı gibi durumların yaşandığı pandemi döneminde evdeki zamanınızı geçirmek için Facebook’ta dolaşmaktan daha iyi yollar olduğuna eminiz.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER