Ana SayfaGündemFacebook TikTok Klonu 'Lasso'yu Kapatıyor

Facebook TikTok Klonu ‘Lasso’yu Kapatıyor

Facebook’un TikTok kullanıcılarını cezbetmeye yönelik iddialı girişimi durmuş görünüyor. Sosyal medya devinin önümüzdeki hafta 10 Temmuz’da TikTok klonu ‘Lasso’yu kapatacağı bildiriliyor.

TechCrunch tarafından bildirildiği üzere, Lasso kullanıcıları Çarşamba günü Lasso’nun kapatılacağı konusunda uyarıldı. Hatta Facebook Lasso kullanıcılarını kaybetmek istemedikleri, videoları indirmeye çağırıyor, çünkü artık 10 Temmuz’dan sonra erişemeyecekler.

Bilmeyenler için, Facebook, Kasım 2018 yılında TikTok hedef kitlesinin dikkatini çekmek amacıyla Lasso uygulamasını başlatmıştı. Uygulama genel olarak genç kullanıcıların çekici bulacağını düşündükleri benzer işlevlere sahip bir TikTok klonuydu.

Sensor Tower‘ın verilerine göre Lasso, Kolombiya, Meksika, ABD, Arjantin, Şili, Peru, Panama, Kosta Rika, El Salvador, Ekvador ve Uruguay gibi belirli bölgelerde kullanılıyordu. Uygulama Türkiye’ye ise hiç gelmedi.

Şirket şimdi Instagram’ın TikTok rakibi Reels’ine odaklanıyor. Reels’ın geçen hafta Fransa ve Almanya’ya genişlemesinin yanı sıra, Keşfetme ve Profil bölümlerine Reels için özel bölümler eklendi. Ancak tüm bildiklerimiz bunlarla sınırlı, Facebook’un Reels için ne planladığını görmek istiyorsak beklemek zorundayız…

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER