Ana SayfaİnternetSosyal MedyaFacebook ve Twitter'dan Sonra Discord da Clubhouse Benzeri Bir Özelliği Test Ediyor

Facebook ve Twitter’dan Sonra Discord da Clubhouse Benzeri Bir Özelliği Test Ediyor

Bildiğiniz gibi Clubhouse uygulaması kısa zamanda popüler oldu. Günümüzde popüler olan sosyal ses odaları konseptine FacebookInstagram ve hatta Twitter gibi teknoloji devleri de göz dikmiş durumdalar ve aktif olarak Clubhouse benzeri bir özellik geliştiriyorlar. Son haberlere göre, Discord da benzer bir özellik üzerinde çalışıyor.

Eğer bilmiyorsanız, Discord zaten bireysel kanallar için sesli ve görüntülü sohbet desteği sunuyor.  Bu nedenle, Clubhouse’un teklifinin aksine, Discord’un sesli sohbet özelliği daha küçük grupları hedefliyor. Ancak, bir Reddit kullanıcısına göre, Discord’un Clubhouse benzeri bir deneyim sunmak için yeni bir ‘Sahne Kanalı’ (stage channel) özelliği üzerinde çalıştığı görülüyor.

Discord “Stage Channel” Özelliği

Bu yeni kanal türü, kullanıcıların özel ses kanalları oluşturmasına ve bunlara katılmasına olanak tanıyacak, burada birkaç kullanıcı konuşabilirken diğer katılımcılar dinlemek için katılabilecek..

Discord sahne kanalı özelliği

Dahası, dinleyiciler yetkili kullanıcılardan görüşme sırasında konuşmalarına izin vermelerini isteyebilir. Tahmin edebileceğiniz gibi, Clubhouse da tam olarak böyle çalışıyor.

Discord sahne kanalı özelliği

Bu özelliğin birkaç gün önce Discord’un kaynak kodunda veri madencileri tarafından tespit edildiği bildirildi. Şimdiyse, Reddit kullanıcısı u/MaximumPollution erişebildiğini bildirdiği için beta testi aşamasında özellik detaylıca karşımızda. Bu özellik şu an için işlevsiz durumda ve seçenek görünüyor olmasına rağmen kullanıcıların bir sahne kanalı oluşturmasına izin vermiyor.

Discord “Stage Channel” özelliğini test ediyor olsa da, geliştirmenin ilk aşamalarında görünüyor. Ayrıca bu Clubhouse benzeri özelliğin resmi olarak kullanıma sunulması için şu anda bir zaman çizelgesi bulunmamakta.

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER