Ana SayfaGündemFacebook'un Klasik Kullanıcı Arayüzü Bu Eylül'de Kullanımdan Kaldırılıyor

Facebook’un Klasik Kullanıcı Arayüzü Bu Eylül’de Kullanımdan Kaldırılıyor

Bu yılın başlarında Facebook, web üzerindeki kullanıcı arayüzünü büyük bir tasarımla yeniledi. Tasarımına karanlık bir mod ekledi ve genel deneyimi daha büyük yazı tipleriyle daha iyi hale getirdi. Aynı zamanda sosyal medya devi, bu Eylül ayında klasik Facebook arayüzünü sonlandırmaya hazır.

Facebook yeni Facebook kullanıcı arayüzünü ilk olarak geçen yıl Mayıs ayında F8 geliştirici konferansında duyurmuştu. Şirket, kullanıcı arayüzünü geçen Ekim ayında beta olarak test etmeye başladı ve ardından bu Mayıs ayında daha geniş bir kullanıma sunuldu.

Şimdiye kadar Facebook, kullanıcılarına klasik kullanıcı arayüzü ve modern kullanıcı arayüzü arasında seçim yapma seçeneği sağlıyordu. Bu değişiklikle, kullanıcıların yeni tasarlanan web sitesi arayüzüne alışmaktan (veya Facebook’u silmekten ) başka seçeneği olmayacak .

“Yeni Facebook.com’da iyileştirmeler yaptık ve herkesin yeni görünümü deneyimleyecek olmasından heyecan duyuyoruz. Klasik Facebook’u Eylül ayında kullanımdan kaldırmadan önce, Facebook’u herkes için daha iyi hale getirmeye nasıl devam edebileceğimizi bize bildireceğimizi umuyoruz.” diyor Facebook’taki bir pop-up.

Ek olarak şirket, yeni sürümden klasik kullanıcı arayüzüne geçiş yapan Facebook kullanıcılarından geri bildirim istiyor. Facebook, “Yeni Facebook.com varsayılan deneyim haline gelmeden önce, nasıl iyileştirebileceğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyoruz,”  diye yazdı.

Henüz kesin tarih bilinmemekle birlikte, geçiş Eylül ayında gerçekleşecek.

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER