Ana SayfaDonanım & YazılımFortune 100 Şirketlerinden 72’si Blokzincirini Araştırıyor

Fortune 100 Şirketlerinden 72’si Blokzincirini Araştırıyor

The Block tararından yayınlanan rapora göre Fortune 100 listesindeki şirketlerin 72’si blokzinciri teknolojisini uyguluyor ya da araştırmalarına devam ediyor.

The Block, ABD’de en çok kazanan 100 şirketi inceledi. Bu şirketlerin 72’si blokzinciri teknolojisiyle ilgili fırsatları keşfetmek için çalışmalar yaparak uygulamalar geliştiriyor. Ancak The Block‘a göre bu hiç de şaşırtıcı değil. 2017 sonrasında ABD’de pek çok şirket blokzinciri sistemlerini araştırmaya karar verdi.

Raporda, blokzinciri teknolojisini araştıran 72 şirketin yüzde 42’si henüz teknolojiyi keşfetme aşamasını geçmemiş durumda olduğu tespit edilmiş. The Block, teknolojiyi keşfetme aşamasını, firmaların blokzinciri projelerini patentlemesi ve blokzinciri konsorsiyumlarına katılma çalabaları olarak tanımlıyor. 72 şirketin yüzde 58’si ise pilot çalışmasının içinde yer alan ya da blokzinciri uygulaması bulunan firmaları temsil ediyor.

Fortune 100 şirketleri arasında blokzinciri teknolojisini en çok kullanan sektörler ise finansal hizmetler, sağlık hizmetleri, enerji ve teknoloji oldu.

Kaynak: Blockchain Türkiye Platformu

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER