Ana SayfaİnternetDizi/FilmGAİN’in Yepyeni Belgesel Dizisi Beyaz Yaka Yayında!

GAİN’in Yepyeni Belgesel Dizisi Beyaz Yaka Yayında!

GAİN’in yepyeni belgesel dizisi Beyaz Yaka yayına girdi. Belgeselde kurumsal hayata dair tespitleriyle tanınan komedyen Kaan Sekban, akademisyenler, ajans başkanları ve beyaz yakalıların kendileri, bu kendine has dünyaya dair görüşlerini paylaşıyor. Beyaz Yaka, izleyiciyi çalışma hayatının karanlık yüzüne götürmeye cesaret ederken, esprili tarzından da ödün vermiyor. 

#SorsanBeyazYakalıyız

Beyaz Yakalılar, kendilerini olduklarından daha zengin, daha kültürlü ve daha ayrıcalıklı görüyor ve başkaları tarafından da öyle görülüyorlar. Oysaki eğitimli ve kentli olmaları işçi sınıfının bir bölümünü oluşturdukları gerçeğini değiştirmiyor. GAİN’in 3 bölümlük yepyeni belgesel dizisi Beyaz Yaka, bitmeyen kariyer telaşları, uzun mesailer, eve götürülen işler, kültürleştirdikleri tüketim alışkanlıkları ve bir türlü kurtulamadıkları sıkışmışlık hisleri ile beyaz yakalıların dünyasına ışık tutuyor.

Beyaz Yaka belgeselinde çok sayıda kişiden görüş alınarak, konu farklı perspektiflerden inceleniyor. İlk günden itibaren beyaz yakalı olanlar, maviden beyaz yakaya geçenler, kurumsal hayattan ayrılıp köye göçenler, ajans başkanları, bu düzenden memnun olanlar, onu eleştirenler ve daha pek çok kişi kendi deneyimlerini paylaşıyor.

Belgeselde ayrıca, kurumsal hayatı tiye alan ve kendisi de bir eski beyaz yakalı olan Kaan Sekban, acı gerçeklere dair tespitlerini esprili tarzıyla aktarıyor. Beykoz Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nevzat Evrim Önal ile İstanbul Teknik Üniversitesi Öğreti Üyesi Doç. Dr. Kaya Tokmakçıoğlu, beyaz yakalıların sosyoekonomik değerlendirmesini yaparak, kentlerin ve beyaz yakalı sınıfların birbirlerinden etkilenerek nasıl dönüştüklerini aktarıyor.

GAİN, günceli yakalayan orijinal yapımlarıyla izleyicisine farklı deneyimler sunmayı sürdürüyor. Her biri 25 dakika civarındaki bölümler akıcı tarzıyla kolayca izlenebilirken içerik olarak doyurucu ve derinlikli olmayı da başarıyor. Beyaz Yaka belgeseli platformun ses getirecek yapımları arasında yerini almaya hazırlanıyor.

GAİN’de yenilik zamanı! Yepyeni özgün içerikler GAİN Premium’da. Kredi/banka kartı ile aylık 21.90 TL, uygulama içi ödeme ile aylık 23.99 TL’ye Premium üyeliğe geçilebilecek. GAİN’in içeriklerinin bir kısmı her zamanki gibi ücretsiz olmaya devam edecek.   

Gain’i indirmek için;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.trgain.mikrogain

https://apps.apple.com/us/app/gai-n/id1516180910

https://appgallery.huawei.com/#/app/C103593621

GAİN Hakkında 

Aralık 2020 tarihi itibarıyla yayın hayatına başlayan GAİN, bir yeni nesil dijital medya platformudur. Kısa ve özgün içerikleri, kullanım kolaylığı sağlayan dikey ve yatay formatta sunar. Bunun yanı sıra, akıllı izleme teknolojisi yayın akışının kişiye özel olabilmesini sağlar. İzleyicinin işe gidip gelme, yemeğe veya molaya çıkma gibi günlük rutinlerini ve bunlar gibi her bir durumda harcadığı zamanı ölçerek, onu kısa zamanlarını en faydalı şekilde değerlendirebileceği alternatif içeriklere yönlendirir.  GAİN izleyicileri ayrıca uygulama üzerinde kendi içerik listelerini hazırlayarak sonradan izleme de yapabilir.

Mart 2021 itibarıyla 1 Milyon üzerinde kullanıcıya ulaşan GAİN, bağımsız yeni medya üreticilerini, farklı düşünceleri ve formatları, yeni kazanımları ve yetenekleri önemser, izleyicilerine hem eğlenceli hem de bilgi veren bir içerik izleme deneyimi sağlar. “Şimdi ne izlesem?” sorusuna izleyicisinin zevkleri, günlük aktiviteleri ve görmeyi sevdiği konular üzerinden oluşturduğu yayın akışıyla cevap verir.

GAİN’e iOS ve Android için geliştirilen uygulamalar ile tüm mobil aygıtlardan, Smart TV’ler ve web’den erişim sağlanabilir.  GAİN’de, farklı format ve kategorilerdeki diziler, kısa filmler, belgeseller ile spor, müzik, eğlence programlarının yanı sıra günlük haber akışı ve canlı yayınlardan oluşan zengin bir içerik listesi bulunur.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER