Ana Sayfa Donanım & Yazılım Geleceğin Bu Akıllı Bankları Akıllı Telefonlarınızı ve Elektrikli Bisikletlerinizi Şarj Edebilir

Geleceğin Bu Akıllı Bankları Akıllı Telefonlarınızı ve Elektrikli Bisikletlerinizi Şarj Edebilir

Geleceğin bizim için gerçekte ne getireceğini bilmiyoruz. Bununla birlikte, (neredeyse) emin olduğum bir şey, tüm günlük kullanım ürünlerimizin sonunda “akıllı” hale geleceği. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde saatlerelektrikli süpürgeler ve buzdolapları gibi çok sayıda elektronik aygıtın akıllı hale geldiğini gördük. Şimdilerdeyse bir şirket, akıllı telefonunuzu kablosuz olarak şarj edebilen ve hatta e-bisikletlerinizi veya scooterlarınızı şarj edebilen akıllı banklar geliştirdi.

Hırvatistan merkezli girişim, Include, akıllı banklar ve akıllı çöp kutuları üreten bir şirket. Şirket daha önce “Steora” adlı akıllı bir bank üretmişti. Şimdi, yakın zamanda Steora’nın üç yeni versiyonunu – Steora Classic, Steora City ve Steora Cyclo – tanıttı.

Steora Classic

Şimdi, Steora CLassic normal görünümlü bir bank ama içinde çok fazla teknoloji barındırıyor. Akıllı telefonlarınızı ve kulaklıklarınızı kablosuz olarak şarj etmek için Qi destekli iki kablosuz şarj alanıyla birlikte geliyor.

Steora akıllı tezgah 2

Bunun dışında Classic, koltuk soğutma teknolojisini, ortamdaki sıcaklığı, nemi ve basıncı ölçen sensörleri ve estetik için ortam LED ışıklarını da barındırıyor ve bütün bu bileşenler entegre güneş panelleri ile güçlendirilmiş olarak geliyor.

Steora City

Steora City yukarıda belirtilen teknoloji olan Steora Classic’ten daha gelişmiş bir sürümdür. Bu nedenle, yukarıdaki tüm özelliklerin yanı sıra, Steora City, etrafındaki ortamı yakalayabilen ve bölgedeki vatandaşları izleyebilen isteğe bağlı bir AI kamera ile birlikte bir LCD ekran sunuyor.

Steora akıllı tezgah 4

Şirket, videoların hiçbirini saklamadıklarını iddia ediyor. Yani, şirkete göre, vatandaşların mahremiyeti bu bank tarafından ihlal edilmiyor.

Steora Cyclo

Son olarak Steora Cyclo, elektrikli bisikletler ve scooterlar için tam bir servis istasyonu olarak hizmet verdiği için bu serideki en gelişmiş versiyondur.

Steora akıllı tezgah 5

Bu, elektrikli bir bisikleti veya elektrikli bir scooterı şarjını edebilmek için gerekli şarj fişlerini ve gücü içerdiği için özellikle e-bisiklet yolcuları için yapılmıştır. Ayrıca, e-bisikletinize bakım yapmak için bir hava kompresörü ve ek el aletleri içerir.

Kısaca bunların tümü yakın zamanda ortaya çıkarılan üç akıllı bank. Şirkete göre bunların tümü, Solos adı verilen özel bir bulut tabanlı işletim sistemi üzerinde çalışıyor. Bu, kullanıcıların banklar tarafından toplanan verilere erişmesine ve bankların bazı işlevlerini uzaktan kontrol etmesine olanak tanır.

Include’un resmi web sitesinde Steora tezgahlarının üç modeline de göz atabilirsiniz.

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,904TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Dijital Fonlama 2020’de Vites Büyüttü

Son yıllarda girişimciler için alternatif bir finansal pazar haline gelen kitlesel fonlama, pandeminin de etkisiyle 2020’de yükselişini sürdürdü. Halihazırda 24 bini aşan üyesiyle,...

Online Doktor Hizmeti Sunan Bulutklinik’in Hasta Sayısı Pandemi Sürecinde Bir Milyona Yaklaştı

Hastaları doktorlar ile görüntülü olarak buluşturan Bulutklinik platformunun 2020 yılı başında 470 bin olan hasta sayısı 2021 Ocak ayı itibariyle bir milyona...

Vodafone, Bir Teknoloji Merkezinde Kurulan En Büyük Kapasiteli Güneş Enerjisi Santraline İmza Attı

Daha sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunma hedefi doğrultusunda 2025’e kadar çevresel ayak izini yarıya indirmek üzere yatırımlarına aralıksız devam eden Vodafone, Adana’dan...

Ford Trucks, 2021’e Yeni Ürün ve Bağlantılı Araç Teknolojileriyle Hızlı Bir Giriş Yaptı

Ağır ticari pazarında dünya çapında büyümesini sürdüren Ford Trucks, 2021’i yeni ürün ve geliştirmelerle karşılıyor. Ford Trucks, ‘Birlikte Geleceği Yüklüyoruz’ mottosuyla gerçekleştirdiği...

Borusan Sanat’ta Bu Hafta

orusan Klasik’te canlı konser yayınları devam ediyor. 28 Ocak Perşembe saat 14.00’te Patrick Hahn yönetiminde Borusan Klasik’te yayınlanacak olan konserin yanı sıra,...