Ana Sayfa Donanım & Yazılım Geleceğin En İyi Blockchain Meslekleri Neler?

Geleceğin En İyi Blockchain Meslekleri Neler?

Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber küresel olarak dijital dönüşüm de devam ediyor. Dijitalleşme hayatlarımızı kolaylaştırarak birçok alanda da önemini artırıyor.

Geleceğin meslekleri, dijitalleşmenin de içine girmesiyle son yıllarda oldukça değişti. Dijital dünyanın bir ucundan tutmak, teknolojinin gelişimine katkıda bulunmak için var olan mesleklere yönelmek tercih edilir oldu. Blockchain teknolojisi de bu yönelmede zamanla önemli hale gelir oldu. Pek çok uzman gelecekte dijital paraların kullanılacağını düşünüyor. Yani görünün şu ki teknoloji yeni dünyanın yaratılmasında söz sahibi olacak.

Blockchain teknolojisi sadece kripto paralara bir altyapı oluşturmayıp neredeyse her alanda kullanılmaya başlandı. Bu nedenle blockchain’in perde arkasında olmak, yaratıcılığında, geliştiriciliğinde rol almak cazip geliyor. Böylece gelecekte rağbet görecek yeni meslekler ortaya çıkıyor. 

Blockchain Tasarımcısı

Bir şey var olmadan üzerine çalışamayız öyle değil mi? Bu yüzden her sektörde kıymetli olacak mesleklerden biri Blockchain Tasarımcılığı olacak. Pek çok kişi ve kuruluş, maliyet azaltmak ve verimliliklerini arttırmak için Blockchain Tasarımcılarıyla çalışacaklar. 

Blockchain Geliştiricisi

Yaratılan şeylerin üzerine yeni değerler katmak için geliştirmek gerek. Blockchain Geliştiricileri, bu alanda iddiası olan firmaların, kişilerin en çok çalışmak istediği insanlardan olacaklar. Bu teknolojiyi daha iyi, daha kullanışlı, daha kolaylık sağlayan bir hale getirmek için geliştiricilerin varlığına ihtiyaç olacak.

Blockchain Proje Yöneticisi

Blockchain Proje Yöneticileri de talep eden ile üreten arasında iletişim ve dayanışma üzerine sağlam köprüler kurma konusunda önemliler. Süreci iyi yönetmek, herkesin dilinden anlayıp ortak dil yaratmak, bunları yaparken son halka olan tüketiciye iyi bir ürün vermek için tüm sürece hakim olmak gerekiyor. Bu yüzden proje yöneticileri, bu meslek grupları arasında kilit nokta olarak düşünülebilir.

Blockchain Avukatı ve Blockchain Hukuk Danışmanı

Blockchain’in henüz resmi bir hukuki dayanağı yok. Fakat gelecekte bu durum zorunlu hale gelebilir. Yani, blockchain teknolojisi ürünleri olan kripto paralar resmi olarak tanınacak ve alıcı, satıcı arasında oluşan problemler, hukuksal aşamaya geçince destek için avukatlara ihtiyaç olacak. Ayrıca üreten firmaların üretim ve yaratım süreçlerinde hukuk danışmanlarından destek almaları da gerekebileceğinden bunlar da hukuk dünyasında yeni bir alanın ortaya çıkmasını sağlayacak. 

Zaman ilerledikçe, blockchain geliştikçe ve dünyada daha büyük etkiye sahip oldukça; bu meslek gruplarına yenileri eklenecek ve var olanlar da daha fazla istihdama ihtiyaç olacaktır. Unutmayalım ki, gelecek teknolojide ve bu alanda varlığını gösteren, üreten herkes kazançlı çıkacak. 

Kaynak: Coinkolik

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,928TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Braun, Türk A Milli Futbol Takımının Resmi Erkek Bakım Sponsoru Oldu!

Erkekler için kişisel bakım konusunda yaptığı yeniliklerle her daim ön plana çıkan Braun, Türk A Milli Futbol Takımı ile sponsorluk anlaşması imzaladı....

Bu Alışveriş Platformu ile Yerel Marketler E-Ticarete Açılıyor

51 ilde 150 bin kullanıcı ile 300'den fazla teslimat noktasında hizmet veren online market alışverişi platformu Marketyo, alışverişçilere kişiselleştirilmiş online market deneyimi...

​Vatandaşı E-Ticaretten Bezdiren Sebepler

E-ticaret 2020'de hızlı büyüdü ancak vatandaş profesyonel çalışmayan e-ticaret sitelerinden dolayı alışveriş yaptığına pişman olabiliyor. Ticimax E-ticaret Sistemleri Kurucusu Cenk Çiğdemli, sık...

Çalışanların Yüzde 39’u Kurumsal Verilere Kişisel Cihazlarından Erişiyor

Uzaktan çalışmanın yaygınlaşmasıyla, iş ve ev hayatı arasındaki çizgi giderek bulanıklaşıyor. Çalışanların iş için kişisel cihazlarını kullanması, kurumsal verilerin takip edilememesi ve...

Acun Ilıcalı OPPO’nun Reno4 Serisi İçin Ekran Karşısına Geçti

Uslu bir köpek, gösterişli bir avize, üç heyecanlı genç... İki çocuk, bir top, bir grup masum insan... OPPO'nun Reno4 Serisi için çekimlerini...