Ana SayfaDonanım & YazılımGeleceğin En İyi Blockchain Meslekleri Neler?

Geleceğin En İyi Blockchain Meslekleri Neler?

Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber küresel olarak dijital dönüşüm de devam ediyor. Dijitalleşme hayatlarımızı kolaylaştırarak birçok alanda da önemini artırıyor.

Geleceğin meslekleri, dijitalleşmenin de içine girmesiyle son yıllarda oldukça değişti. Dijital dünyanın bir ucundan tutmak, teknolojinin gelişimine katkıda bulunmak için var olan mesleklere yönelmek tercih edilir oldu. Blockchain teknolojisi de bu yönelmede zamanla önemli hale gelir oldu. Pek çok uzman gelecekte dijital paraların kullanılacağını düşünüyor. Yani görünün şu ki teknoloji yeni dünyanın yaratılmasında söz sahibi olacak.

Blockchain teknolojisi sadece kripto paralara bir altyapı oluşturmayıp neredeyse her alanda kullanılmaya başlandı. Bu nedenle blockchain’in perde arkasında olmak, yaratıcılığında, geliştiriciliğinde rol almak cazip geliyor. Böylece gelecekte rağbet görecek yeni meslekler ortaya çıkıyor. 

Blockchain Tasarımcısı

Bir şey var olmadan üzerine çalışamayız öyle değil mi? Bu yüzden her sektörde kıymetli olacak mesleklerden biri Blockchain Tasarımcılığı olacak. Pek çok kişi ve kuruluş, maliyet azaltmak ve verimliliklerini arttırmak için Blockchain Tasarımcılarıyla çalışacaklar. 

Blockchain Geliştiricisi

Yaratılan şeylerin üzerine yeni değerler katmak için geliştirmek gerek. Blockchain Geliştiricileri, bu alanda iddiası olan firmaların, kişilerin en çok çalışmak istediği insanlardan olacaklar. Bu teknolojiyi daha iyi, daha kullanışlı, daha kolaylık sağlayan bir hale getirmek için geliştiricilerin varlığına ihtiyaç olacak.

Blockchain Proje Yöneticisi

Blockchain Proje Yöneticileri de talep eden ile üreten arasında iletişim ve dayanışma üzerine sağlam köprüler kurma konusunda önemliler. Süreci iyi yönetmek, herkesin dilinden anlayıp ortak dil yaratmak, bunları yaparken son halka olan tüketiciye iyi bir ürün vermek için tüm sürece hakim olmak gerekiyor. Bu yüzden proje yöneticileri, bu meslek grupları arasında kilit nokta olarak düşünülebilir.

Blockchain Avukatı ve Blockchain Hukuk Danışmanı

Blockchain’in henüz resmi bir hukuki dayanağı yok. Fakat gelecekte bu durum zorunlu hale gelebilir. Yani, blockchain teknolojisi ürünleri olan kripto paralar resmi olarak tanınacak ve alıcı, satıcı arasında oluşan problemler, hukuksal aşamaya geçince destek için avukatlara ihtiyaç olacak. Ayrıca üreten firmaların üretim ve yaratım süreçlerinde hukuk danışmanlarından destek almaları da gerekebileceğinden bunlar da hukuk dünyasında yeni bir alanın ortaya çıkmasını sağlayacak. 

Zaman ilerledikçe, blockchain geliştikçe ve dünyada daha büyük etkiye sahip oldukça; bu meslek gruplarına yenileri eklenecek ve var olanlar da daha fazla istihdama ihtiyaç olacaktır. Unutmayalım ki, gelecek teknolojide ve bu alanda varlığını gösteren, üreten herkes kazançlı çıkacak. 

Kaynak: Coinkolik

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER