Ana SayfaDonanım & YazılımGlobaldata'ya Göre 5G Transport'un Lideri Ericsson

Globaldata’ya Göre 5G Transport’un Lideri Ericsson

Pazar araştırma şirketi GlobalData’nın hazırladığı 5G aktarım portföylerinin değerlendiği en son raporda Ericsson, 5G Transport kategorisinin lideri oldu. Ericsson kapasite, ölçeklenebilirlik ve 5G Xhaul desteği gibi önemli alanlarda en yüksek puanları aldı.

Ericsson’ın 5G Transport portföyü Kapasite ve Ölçeklenebilirlik, *5G Xhaul Desteği, Zamanlama ve Senkronizasyon, Güç ve Fiziksel Karakteristikler alanlarında satın alma değerlendirmesinde en yüksek puanları aldı. Raporda şirketin sağladığı ağ bölünebilirliği, programlanabilirliği ve portföy kapsamı “çok güçlü” olarak tanımlandı.

GlobalData Telekom Teknolojileri ve Yazılım Baş Analisti Emir Halilovic konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “En son ‘5G Transport: 5G Transport: Competitive Landscape Assessment’ raporumuzda Ericsson’ın 5G Transport kategorisinin lideri olduğunu açıklamaktan mutluluk duyuyoruz. Ericsson’ın kapsamlı 5G aktarım portföyü tüm dağıtım senaryolarını destekliyor ve 5G hizmetleri için gerekli kapasite ve ölçeklenebilirliği sunuyor.”

GlobalData’ya göre Ericsson’ın 5G Transport Portföyü pasif ve aktif, iç ve dış mekan optik seçeneklerini birleştiren zengin bir fronthaul portföyüne sahip. Kapsamlı ve çok yönlü dış ve iç mekan hücresel tesis yönlendirici portföyüne sahip ve portföyde bulunan yönlendirici ve optik parçalar genelinde çok güçlü zamanlama ve senkronizasyon desteği bulunuyor.

Ericsson Aktarım Ağları Ürün Ailesi Başkanı Mika Heikkinen ise konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Aktarım ağı, yeni 5G sektör ve kullanıcı kullanım alanları için en iyi performansı sağlamada büyük önem taşıyor. 5G aktarım alanında lider olarak tanınmak, servis sağlayıcıların şehir merkezlerinin yanı sıra uzak ve kırsal alanlarda yüksek kapasiteli ve her yerde bağlantı sunmalarını en iyi Ericsson’ın sunabildiğini gösteriyor.”

Teknik Detaylar

Ericsson’ın mobil aktarım portföyü, Ericsson Network Manager tarafından telsiz, aktarım ve merkez ağlarda uçtan uca yönetilen Ericsson Radio System’in bir parçasıdır. Mikrodalga, IP yönlendirici ve entegre optik çözümlere dayalı benzersiz bir kombinasyondan oluşan Ericsson’ın mobil aktarım çözümleri, 5G’yi her yerde oluşturmak, ölçeklendirmek ve sunmak için gerekli kapasite, ultra düşük gecikme süresi ve katman 3 özelliklerini sağlar.

Otomasyon ve sorunsuz yönetim, servis sağlayıcıların karmaşıklığı azaltmasına ve radyo performansını güvence altına almalarına yardımcı olur.

GlobalData raporu, ayrı bir raporda ele alınan mikrodalga radyo dışındaki tüm 5G taşıma teknolojilerini kapsar.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER