Ana SayfaMobilAndroidGoogle, Android'de Google Haritalar'ın Sokak Görünümü'ne Yeni Bir Bölünmüş Ekran Kullanıcı Arayüzü...

Google, Android’de Google Haritalar’ın Sokak Görünümü’ne Yeni Bir Bölünmüş Ekran Kullanıcı Arayüzü Ekliyor

Google bildiğiniz gibi, Google Haritalar’daki Sokak Görünümü özelliğini bir süredir iyileştirmeye çalışıyor. Şirket, geçen yılın sonlarında kullanıcıların katkıda bulunabileceği “Sokak Görünümü” resimleri için destek ekledi. Şimdiyse, kullanıcılara uygulamayla daha iyi bir deneyim sağlamak için yeni bir bölünmüş ekran kullanıcı arayüzü sunuyorlar.

Deneyimsiz olanlar için, Google neredeyse on yıl önce Street View’u tanıttı. O zamandan beri, bu büyük sokak görüntüleri veri tabanı birçok projenin, oyunun ve araştırmanın kaynağı olmuştur. 

Mountain View tabanlı dev, haritaları daha da iyileştirmek için daha fazla yol arıyor ve bu nedenle, şu anda Google Haritalar’ın Sokak Görünümü işlevinde bölünmüş ekran desteği sunuyor.

Google, Sokak Görünümü için bölünmüş ekranlı bir kullanıcı arayüzü ekler

Bu yeni bölünmüş ekran kullanıcı arayüzü, Sokak Görünümü’nü Android cihazınızda sabitlenmiş bir konumdan açtığınızda otomatik olarak başlayacaktır. Öte yandan, Sokak Görünümü resimlerine bir konumun listesinden erişirseniz, bunlar normal bir tam ekran kullanıcı ara yüzünde açılır. Ancak, sağ alt köşede küçük bir “küçültme” düğmesi olacaktır.

Yeni bölünmüş ekran kullanıcı arayüzünde, Sokak Görünümü resminin altındaki gerçek harita, artık sokak düzeyindeki görüntüleri tasvir etmek için mavi vurgulu yollara ve kullanıcı katkılı resimler için etkileşimli noktalara sahip.

Raporlara ve Redditor’lara göre, yeni bölünmüş ekran modu artık Android kullanıcıları için yaygın olarak kullanıma sunuluyor. Ancak söz konusu güncellemeyi şu an için cihazlarımızın hiçbirinde almadık.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER