Ana SayfaBilimGoogle Arama'ya, Daha Fazla 3 Boyutlu Nesne Geldi: Hayvan ve Bitki Hücresi,...

Google Arama’ya, Daha Fazla 3 Boyutlu Nesne Geldi: Hayvan ve Bitki Hücresi, İskelet…

Google, artırılmış gerçeklik öğelerini geçtiğimiz yıl geliştirici konferansında sunmuş ve büyük başarı almıştı. Google AR ile ilgili daha önceden bir haber yayınlamıştık. Bu haberimizde ise Google’ın eklemiş olduğu yeni modellerden bahsedeceğiz.

Google’ın üç boyutlu görüntüleyicisi, Visible Body izniyle iskeletleri, kasları ve diğer birçok vücut parçasını görerek inceleyebiliyoruz. Şirket, üç boyutlu modellerine etiketler ekleyerek, gerçek boyutlu bir modeldeki belirli iskelet veya dolaşım özelliklerini incelemeyi kolaylaştırıyor. “Hayvan hücresi” veya “mitokondri” için arama yaptığınızda da aynı şekilde hücrelerin büyük ölçekteki modellerini oturma odanızda inceleyebileceğiz.

Hücre seçeneklerinde “bitki” ve “hayvan” hücreleri ve onların içindeki bileşenleri görebiliyoruz. Google’a bitki hücresi yazarak artırılmış gerçeklik modelini açabiliyoruz. Coronavirüs nedeniyle evlere kapandığımız ve okulların tatil olduğu bu dönemde, fen bilgisi ve biyoloji dersleri için çok iyi bir destek olacak.

Bu arada yeni bir gelişme mevcut. Kendi üç boyutlu modellerini oluşturmak ve yayınlamak isteyen geliştiriciler, artık modellerini Google Arama’ya eklemek için başvuru yapabilecekler. Arama devi, başvuru kapsamına kimlerin girdiğini ve detaylarını şimdilik belirtmese de yakında bununla ilgili açıklama yapılacaktır.

Son olarak belirtmek isteriz ki bu özelliği kullanabilmek için AR özellikli bir cihaza ihtiyacınız var.

Kaynak: Android Police

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER