Ana Sayfa Mobil Android Google Asistan Yakında Tüm Bağlı Cihazlarda Oynatılabilecek

Google Asistan Yakında Tüm Bağlı Cihazlarda Oynatılabilecek

Çarşamba günü Google, VOICE Global‘de, Google Asistan platformunda ve geliştirme araçlarında bazı değişiklikler yaptığını duyurdu. Şirket, yeni işlevlerin Google Asistan’ın ‘işleri halletmek için en iyi yardımcı olmasını sağlamaya’ yardımcı olacağını söyledi. Değişiklikler arasında ‘İşlem Oluşturucu’ adlı yeni bir web tabanlı IDE, güncellenmiş bir Medya API’sı ve ‘Sürekli Eşleme Modu’ yer alıyor.

İşlem Oluşturucu

İşlem Oluşturucu, tüm konuşma akışını göstermek için grafiksel bir ara yüz sunan web tabanlı bir IDE’dir. Ayrıca geliştiricilerin Doğal Dil Anlayışı (NLU) eğitim verilerini ve gelişmiş hata ayıklama araçlarını yönetmelerine olanak tanıyor. Şirket, “Bu özellik İşlemler Konsoluna tamamen entegre edilmiştir, böylece artık tek bir yerden tüm İşlemlerinizi oluşturabilir, hata ayıklayabilir, test edebilir ve analiz edebilirsiniz” dedi.

Google ayrıca, “yalnızca NLU ve konuşma şemalarının yerel olarak yazılmasını sağlamakla kalmayıp aynı zamanda konuşma kalitesini artırmak için eğitim verilerinin toplu olarak içe ve dışa aktarılmasına izin veren güncellenmiş bir Eylem SDK’sı da yayınladı.

Action Builder ve Action SDK’nın yanı sıra Google, yeni bir konuşma modeli ve çalışma zamanı motoruna iyileştirmeler de getirdi. Şirket, “Şimdi, konuşmaları tasarlamak ve oluşturmak daha kolay, kullanıcılar daha hızlı ve daha doğru yanıtlar alacak” dedi.

Ev Depolama

Google, Google Asistan’da daha etkileşimli deneyimler oluşturmak için yeni bir işlev daha ekledi. ‘Ev Depolama’ olarak adlandırılan bu özellik, geliştiricilerin kişisel verileri tek bir cihazda kaydetmelerine olanak tanıyor. Oyunların ve uygulamaların kaldığınız yerden devam etmelerine izin verme özelliği ile,  yeniden başlamak zorunda kalmak yerine tam olarak kaldığınız yerden başlayabileceksiniz.

Güncellenmiş Medya API’ları, daha uzun biçimli medya oturumlarını da destekleyerek kullanıcıların cihazlarda içerik oynatmaya devam etmesini sağlıyor. “Örneğin, kullanıcılar belirli bir andan itibaren oynatmaya başlayabilir veya önceki oturumlarından ayrıldıkları yerden devam edebilirler”. Birden fazla cihazdaki bu süreklilik, teorik olarak, bir podcast’i bir hoparlörde duraklatmanızı ve daha sonra bir TV’de devam etmenizi sağlayacak.

Akıllı Ekranlarda AMP

Google ayrıca AMP’nin veya Hızlandırılmış Mobil Sayfaların yakında Google Haberler aracılığıyla akıllı ekranlara geleceğini duyurdu. Şu anda bu konuda pek bir yok, ancak Google yakında konuyla ilgili daha fazla güncelleme duyuracağını söylüyor.

Sürekli Eşleme Modu

Son olarak, Asistan’ın önceden tanımlanmış kelimelere ve kelime öbeklerine hemen yanıt vermesini sağlayan Sürekli Eşleme Modu bulunuyor. Bunun sağlanması için, mikrofon uzun bir süre açık kalmalı ve bu sayede kullanıcıların Asistan ile daha doğal konuşabilmesi sağlanmaktadır. Google, sürecin her zaman şeffaf ilerleyeceğini ve mikrofonu açık bırakmadan önce Asistan’ın kullanıcıları uyaracağını söyledi.

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,950TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

“Saf Altın” Kaplama iPhone 12’ler Ön Satışa Hazır!

Apple'ın yaklaşan iPhone 12'yi 5G sorunları nedeniyle ertelediği söylenirken, bize "Cyberphone"u getiren lüks sınıf iPhone değiştirme şirketi Caviar, saf altın bir iPhone 12 Pro ve bir iPhone 12 Pro Max...

Trump, TikTok ve WeChat ile İşlem Yapmayı Yasakladı

ABD Başkanı Donald Trump Çinli şirketlerle herhangi bir işlem yapmayı yasaklayan bir talimat imzaladı. Bu şirketler WeChat ve ByteDance (TikTok'un sahibi) olarak...

2 Milyon $ Yatırım Nasıl Alınır? | Büyük Futbol Kulüpleri Tarafından Fark Edilmenin Sırrı: SCOUTIUM

Yeni bir video serisine başladık: "Turkish Mafia"! Bu seride Türk girişimcileri konuk alarak onları tanıyacağız ve tanıtacağız. Ne de olsa hepsi...

OYAK Blokzinciri Teknolojisine Yatırım Yapıyor

Tarımda dijitalleşme tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de devam ediyor. OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem, blokzinciri teknolojisine yatırım yaptıklarını açıkladı. Ülke ekonomisine...

Zoom’un Yeni Filtre Özellikleri Toplantılara Renk Katıyor!

Zoom Video Communications, evden çalışmayı pratik ve verimli hale getirirken, ofislerde insanların bir araya gelmelerini sağlayan unsurları sanal toplantı kültürüne dahil ederek,...