Ana Sayfa Mobil Android Google Asistan Yakında Tüm Bağlı Cihazlarda Oynatılabilecek

Google Asistan Yakında Tüm Bağlı Cihazlarda Oynatılabilecek

Çarşamba günü Google, VOICE Global‘de, Google Asistan platformunda ve geliştirme araçlarında bazı değişiklikler yaptığını duyurdu. Şirket, yeni işlevlerin Google Asistan’ın ‘işleri halletmek için en iyi yardımcı olmasını sağlamaya’ yardımcı olacağını söyledi. Değişiklikler arasında ‘İşlem Oluşturucu’ adlı yeni bir web tabanlı IDE, güncellenmiş bir Medya API’sı ve ‘Sürekli Eşleme Modu’ yer alıyor.

İşlem Oluşturucu

İşlem Oluşturucu, tüm konuşma akışını göstermek için grafiksel bir ara yüz sunan web tabanlı bir IDE’dir. Ayrıca geliştiricilerin Doğal Dil Anlayışı (NLU) eğitim verilerini ve gelişmiş hata ayıklama araçlarını yönetmelerine olanak tanıyor. Şirket, “Bu özellik İşlemler Konsoluna tamamen entegre edilmiştir, böylece artık tek bir yerden tüm İşlemlerinizi oluşturabilir, hata ayıklayabilir, test edebilir ve analiz edebilirsiniz” dedi.

Google ayrıca, “yalnızca NLU ve konuşma şemalarının yerel olarak yazılmasını sağlamakla kalmayıp aynı zamanda konuşma kalitesini artırmak için eğitim verilerinin toplu olarak içe ve dışa aktarılmasına izin veren güncellenmiş bir Eylem SDK’sı da yayınladı.

Action Builder ve Action SDK’nın yanı sıra Google, yeni bir konuşma modeli ve çalışma zamanı motoruna iyileştirmeler de getirdi. Şirket, “Şimdi, konuşmaları tasarlamak ve oluşturmak daha kolay, kullanıcılar daha hızlı ve daha doğru yanıtlar alacak” dedi.

Ev Depolama

Google, Google Asistan’da daha etkileşimli deneyimler oluşturmak için yeni bir işlev daha ekledi. ‘Ev Depolama’ olarak adlandırılan bu özellik, geliştiricilerin kişisel verileri tek bir cihazda kaydetmelerine olanak tanıyor. Oyunların ve uygulamaların kaldığınız yerden devam etmelerine izin verme özelliği ile,  yeniden başlamak zorunda kalmak yerine tam olarak kaldığınız yerden başlayabileceksiniz.

Güncellenmiş Medya API’ları, daha uzun biçimli medya oturumlarını da destekleyerek kullanıcıların cihazlarda içerik oynatmaya devam etmesini sağlıyor. “Örneğin, kullanıcılar belirli bir andan itibaren oynatmaya başlayabilir veya önceki oturumlarından ayrıldıkları yerden devam edebilirler”. Birden fazla cihazdaki bu süreklilik, teorik olarak, bir podcast’i bir hoparlörde duraklatmanızı ve daha sonra bir TV’de devam etmenizi sağlayacak.

Akıllı Ekranlarda AMP

Google ayrıca AMP’nin veya Hızlandırılmış Mobil Sayfaların yakında Google Haberler aracılığıyla akıllı ekranlara geleceğini duyurdu. Şu anda bu konuda pek bir yok, ancak Google yakında konuyla ilgili daha fazla güncelleme duyuracağını söylüyor.

Sürekli Eşleme Modu

Son olarak, Asistan’ın önceden tanımlanmış kelimelere ve kelime öbeklerine hemen yanıt vermesini sağlayan Sürekli Eşleme Modu bulunuyor. Bunun sağlanması için, mikrofon uzun bir süre açık kalmalı ve bu sayede kullanıcıların Asistan ile daha doğal konuşabilmesi sağlanmaktadır. Google, sürecin her zaman şeffaf ilerleyeceğini ve mikrofonu açık bırakmadan önce Asistan’ın kullanıcıları uyaracağını söyledi.

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,904TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Twitter, Reklam Yasağının Durdurulması için Dava Açabilir!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından getirilen Reklam Yasağı ile ilgili, Twitter’ın dava açarak, yürütmenin durdurulması talebinde bulunabileceği bildirildi. 

Bitcoin ve Kripto Para Sektörü Güvene Odaklandı

Dünya ekonomilerinde son yılların en önemli yatırım enstrümanlarından biri haline gelen Kripto/ Dijital Para sektörünün iddialı borsalarından biri olarak kabul edilen “Narkasa”...

Kaspersky’den Otomotiv Endüstrisi için Özel Tasarlanmış Tehdit İstihbaratı Raporlaması

Kaspersky, daha önce sadece belirli bir müşteri yelpazesine sunulan otomotiv endüstrisi için özelleştirilmiş özel tehdit istihbaratı (TI) raporlamasını otomotiv endüstrisinin genelinin hizmetine...

Suzuki Swift Hibrit 2020 Yılında Sınıfının En Çok Satan Otomobili Oldu!

Doğan Holding çatısı altında faaliyet gösteren Doğan Trend Otomotiv’in Türkiye’de temsil ettiği, Suzuki ürün ailesinin Türkiye’deki yeni üyesi Swift Hibrit, 2020 yılını...

Merakla Beklenen realme Watch S Satışta!

Dünyanın en hızlı büyüyen akıllı telefon markası realme’nin merakla beklenen akıllı saati realme Watch S, 21 Ocak 2021 tarihi itibariyle rekabetçi fiyatıyla...