Ana SayfaMobilAndroidGoogle Chrome, Android'in Nearby Share Özelliğini Windows PC'lere Getirdi - Nasıl Etkinleştirilir?

Google Chrome, Android’in Nearby Share Özelliğini Windows PC’lere Getirdi – Nasıl Etkinleştirilir?

Google’ın Apple’ın Airdrop’a benzer olan Nearby Share hizmeti, bu hafta başında bir grup Android kullanıcısı için kullanıma açıldı.  Şirket ayrıca Chromebook’larda da Nearby Share’i kullanıma sunmaya başladı, ancak en şaşırtıcı olanı Windows PC’lerdeki Chrome tarayıcısının artık Nearby Share özelliğini desteklemesi.

İlk olarak TechDows’taki kişiler tarafından tespit edilen özellik, telefonunuzla PC’niz arasında hızlı bir şekilde dosya paylaşabileceğiniz yeni bir Nearby Share bayrağı içeriyor. Bu dosya paylaşımı özelliğinin çalışması için yerine getirmeniz gereken birkaç gereksinim vardır. Bluetooth özellikli bir Windows PC’ye ve onu destekleyen bir Android telefona veya Chrome OS dizüstü / tablete sahip olmanız gerekir.

Bu Chrome bayrağı kararlı yapıda bulunuyor, ancak etkinleştirilmesinde hiçbir zorluk yok. Bu özelliği etkinleştirmek için Chrome Geliştirme veya Canary sürümünü indirmeniz gerekiyor. Eğer indirdiyseniz veya hali hazırda bu sürümlerden birini kullanıyorsanız Nearby Share özelliğini etkinleştirme adımlarını anlatmaya başlıyoruz:

Windows PC’de Nearby Share Özelliğini Etkinleştirme

1. Windows PC’nizdeki Nearby Share özelliğini hemen denemek için öncelikle buradaki bağlantılardan Google Chrome Geliştirme veya Canary sürümünü indirmeniz gerekiyor.

2. Şimdi chrome: // flags’a gidin ve üstteki arama çubuğuna ‘Nearby Share’ yazın. Aşağıda gösterildiği gibi, açılır menüden # paylaşma bayrağını etkinleştirmeniz gerekiyor.

Yakındaki paylaşım - krom etkinleştirme

3. Chrome tarayıcınızı yeniden başlatın ve bu dosya paylaşımı özelliğinin kullanıcı arayüzünü görmek için yakında bulunan chrome: // yoluna gidin.

Şu anda, Google yalnızca dosya adı olarak bir yer tutucu kullanıcı arayüzü sunuyor gibi görünüyor, özelliği Windows PC’lerinde test eden herkes için cihaz adları değişmeden kalıyor. Alttaki düğmeler (Sonraki ve İptal) etkin ancak çalışmıyor. Dolayısıyla, şirket Chrome’da Nearby Share’i uygulama konusunda çalışmaya başlamış gibi görünüyor, ancak şu anda işlevsel değil.

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER