Ana SayfaGoogleGoogle Chrome'un Kullanışlı Yeni Özelliği : Sekme Gruplama

Google Chrome’un Kullanışlı Yeni Özelliği : Sekme Gruplama

 Google , Google Chrome araçlarına , tüm sekmelerinizde gruplar yapmanıza yardımcı olacak başka bir kullanışlı özellik ekliyor . Sekme grupları adı verilen yeni bir özellik , açık web sitelerini tek bir tıklamayla gruplandırmanıza ve bunları özel bir ad ve renkle etiketlemenize olanak tanır. Bir grup oluşturduktan sonra, içindeki sekmeleri taşıyabilir ve yeniden sıralayabilirsiniz. 

Bu özellik yıllardır Vivaldi ve Opera gibi diğer tarayıcılarda ve OneTab gibi tarayıcı uzantıları aracılığıyla var olmuştur . 

Sekme grupları, bir kerede birçok farklı proje üzerinde çalışırken, görev ilerlemesini izlerken veya çeşitli alışveriş ve inceleme sitelerine bakarken özellikle yararlı olacaktır. 

Grup adı için kelimeler veya emoji kullanarak sekme grubunuzu istediğiniz gibi özelleştirin. En iyi yanı , Chrome’u kapatıp yeniden açtığınızda grupların kaydedilmesi ve yalnızca aradığınız web sitesini bulmak için tarayıcı geçmişinizi arama adımından tasarruf etmeniz olabilir. 

Sekme grupları şimdi Google Chrome Beta’da kullanılabilir durumda . Önümüzdeki hafta Chrome’un en son sürümüyle birlikte yayınlanacak. Bu özellik , Chrome OS , Windows, Mac ve Linux’ta çalışan masaüstlerindeki Chrome tarayıcı için kullanılabilir . 

Chrome’da kullanılabilir olduklarında grup sekmeleri oluşturmak için:

1 . Açık bir sekmeniz olduğunda, sekmeyi sağ tıklayın ve Yeni gruba sekme ekle’yi tıklayın . 

2 . Sekme grubunuzun adını ve rengini seçin. 

3 . Yeni sekmeler açtığınızda, sekmeleri sağ tıklayın ve Gruba ekle’yi tıklayın ve eklemek istediğiniz grubu seçin. Bu gruptaki sekmelerin altı seçtiğiniz renkle vurgulanacaktır.

4 . Bundan sonra, onları her grupta istediğiniz gibi hareket ettirin. 

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER