Ana SayfaGoogle Fotoğraflar - “Haritayı Keşfet” (Apple Yıllar Önce Yapmıştı)

Google Fotoğraflar – “Haritayı Keşfet” (Apple Yıllar Önce Yapmıştı)

Google Fotoğraflar, fotoğraflarınızı konuma göre görüntülemek için “Haritayı Keşfet” özelliğini test ediyor.

Google Fotoğraflar nihayet uzun süredir istenen bir özellik eklemeye hazırlanıyor: bulundukları yere göre çektiğiniz tüm fotoğrafların ve videoların harita üzerinde görme seçeneği. Geçen yıl yayınlanan “Google Fotoğraflar için Fotoğraf Haritası” adı verilen üçüncü taraf bir uygulama bu özelliği etkinleştirmişti, ancak şimdi Google bunu uygulamasının yerel bir özelliği haline getiriyor.

Google Fotoğraflar 4.52 versiyonu, bugün Google Play Store’da kullanıma sunuldu ve Android geliştiricisi Alessandro Paluzzi, uygulamanın son sürümündeki yeni “Haritayı Keşfet” özelliğini ilk kez fark eden isim oldu. Bu özelliği Fotoğraflar uygulamasının en son sürümünde kullanabilirsiniz.

Nasıl kullanılır?

Fotoğraflar uygulamasını açıp “Ara” sekmesine geçtiğinizde, “Yerler” bölümünün altında yeni bir harita widget’ı olacaktır. Özelliği başlatmak için “Haritayı Keşfet” düğmesine veya fotoğrafları bu konuma göre filtrelemek için widget’ın altındaki önerilen yer işaretlerinden birine dokunabilirsiniz.

Haritayı Keşfet özelliğini ilk kez kullanacaksanız, size bu özelliği tanıtan bir iletişim kutusu eşlik edecek. Bu özellik, kaydettiğiniz paylaşılan fotoğraflar da dahil olmak üzere konum bilgisi olan fotoğraflarınızı keşfederek bulunduğunuz yerleri yeniden yaşamanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Harita, kameranızın GPS’sinden, Google Konum Geçmişi’nden ve algılanan yer işaretlerinden (fotoğraflarda görülen) yer bilgilerini kullanır.

Fotoğraf çektiğiniz diğer yerleri bulmak için haritayı kaydırabilirsiniz. Bu konumlar, sık sık fotoğraf çektiğiniz alanları göstermek için bir ısı haritası ile de işaretlenebilir.

Tek bir fotoğrafa dokunursanız, o fotoğrafın tam olarak nerede çekildiğinin harita görünümünü görürsünüz (konum verileri fotoğrafla kaydedilmişse).

Özellik ne zaman gelecek?

Bu özellik Google Fotoğraflar sürüm 4.52’de tam olarak çalışıyor ancak kullanıcılar için henüz aktif değil. Özellik tüm kullanıcılar için yayınlandığında Teknorex olarak size duyuracağız. Teknoloji haberleri ve güncel gelişmeler için Teknorex’i takip edin.

google-photos-explore-map-teknoloji-haberleri-teknorex

Kaynak

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER