Ana SayfaGoogleGoogle Fotoğraflar Yedeklemeyi Geçici Olarak Askıya Aldı

Google Fotoğraflar Yedeklemeyi Geçici Olarak Askıya Aldı

Fotoğrafları ve videoları saklamak için kullanıcıların uygulamaya manuel olarak girmeleri ve yedeklenecek klasörleri seçmeleri gerekecek

Google Fotoğraflar, Facebook, WhatsApp ve diğer mesajlaşma uygulamaları tarafından oluşturulan klasörler için resimleri ve video yedeklemeyi geçici olarak devre dışı bıraktı. Bu adım, şirket tarafından koronavirüs pandemisinin ortasında internet kaynaklarını korumak için atıldığına dair öne sürülüyor.

COVID-19 nedeniyle insanlar daha fazla fotoğraf ve video paylaşıyor. İnternet kaynaklarını kaydetmek için WhatsApp, Mesajlar ve Kik gibi mesajlaşma uygulamaları tarafından oluşturulan cihaz klasörleri için yedekleme ve senkronizasyon kapatıldı. ”, Google Fotoğraflar topluluk forumunda yayınlanan mesaj tam da bu…

Fotoğrafları ve videoları saklamak için, uygulamaya manuel olarak girmeleri ve yedeklenecek klasörleri seçmeleri gerekiyor. Ki kullanıcılar uygulamada bu konuda bir bildirim alacak. 

Yedekleme olanağı sağlayamayacak uygulamalar Facebook, Helo, Instagram, LINE, Mesajlar, Messenger, Snapchat, Twitter, Viber ve WhatsApp’tır.

Google Fotoğraflar’dan önce YouTube , Avrupa Birliği genelindeki hizmette video kalitesini standart tanımlı 480p’ye düşürdü . Ancak, kullanıcılar videoları HD olarak izlemek isterse, bu seçeneği seçmeleri gerekir. Aksi takdirde, videolar varsayılan olarak 480p çözünürlükte çalışır.

Eh bir de Netflix Mayıs ayında Avrupa’daki yayın kalitesini de düşürdü.

Şimdi interneti kapatmayıp ne edek! 🙂

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER