Ana SayfaGoogleGoogle Haritalara Trafik Işıkları Geliyor

Google Haritalara Trafik Işıkları Geliyor

Google Haritalar, geçtiğimiz Temmuz ayında trafik ışıklarını gösteren bir deneme başlatmıştı. Android Police’in haberine göre, Google şimdi testin kapsamını daha geniş bir ölçeğe genişletiyor. Trafik ışıkları hem harita kullanıcı arayüzünde hem de navigasyon arayüzünde bulunuyor.

Habere göre trafik ışıklarının kullanımı şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Google Maps kullanıcıları için kullanımda. Ancak, yakın zamanda Kanada ve Fransa’daki kullanıcılar için de gelecek gibi görünüyor.

Görünüşe göre Google, ilk deneme çalışmasından bu yana uygulamada büyük bir revizyon yapmamış. Trafik ışığı göstergesi simgesi daha önce gördüğümüzle tamamen aynı görünüyor. Google’ın bu özelliği genişletme çabaları, Haritalar’ı kullanan herkes için aslında iyi bir haber.

Henüz net bir zaman çizelgemiz olmasa da, yazılım devini önümüzdeki aylarda trafik ışığı testini daha fazla bölgeye genişletebileceğini söyleyebiliriz. Şimdilik Google’ın özelliği geniş kitlelere ulaştırması için beklememiz gerekecek, bu da eski örneklere bakıldığında uzun zaman alacak gibi duruyor.

Kaynak

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER