Ana SayfaGoogleGoogle Hesap Adını Değiştirmeden YouTube Kanal Adı Nasıl Değiştirilir?

Google Hesap Adını Değiştirmeden YouTube Kanal Adı Nasıl Değiştirilir?

YouTube nihayet içerik oluşturucuların Google hesaplarıyla ilişkili adı değiştirmeden kanallarının adını değiştirmelerini mümkün kıldı. Yani artık, Google hesabınızda kullandığınız ad hakkında endişelenmeden YouTube kanalınızın adını kolayca değiştirebilirsiniz. Bu yazıda, YouTube kanalınızın adını masaüstü ve mobil cihazlarda (Android ve iOS) kolaylıkla nasıl değiştirebileceğinizi göstereceğiz.

Google Hesabı Adını Değiştirmeden YouTube Kanal Adını Değiştirin

YouTube, bir YouTube kanalını sorunsuz bir şekilde yeniden adlandırma yeteneğinin, içerik oluşturuculardan gelen en önemli istek olduğunu söylüyor. Devam etmeden ve kanalınızın adını değiştirmeden önce, hesabı yeniden adlandırdığınızda doğrulama rozetinizi kaybedeceğinizi unutmayın. Ancak rozeti geri almak için istediğiniz zaman doğrulama için yeniden başvurabilirsiniz. Üstelik bu değişiklik, sanatçı kanalları için özel URL’leri ve müzik notaları simgesini etkilemiyor.

Masaüstünde YouTube Kanal Adını Değiştirin

Kanalınızın adını masaüstü web sitesinden değiştirmek için şu adımları izleyin:

1. YouTube Studio’yu açın, sol panelden “Özelleştirme” bölümüne gidin ve “Temel Bilgiler” sekmesine geçin.

youtube temel bilgileri

2. Temel Bilgiler sekmesinde, YouTube hesabınızın yeni adını girin ve değişiklikleri kaydetmek için “Yayınla” yı tıklayın.

yeni isim ekle ve yayınla

Mobil Cihazda YouTube Kanal Adını Değiştirin

Benzer şekilde, Android veya iOS’ta kanal adınızı değiştirmek için mobil cihazınızda şu adımları izleyin:

1. YouTube uygulamasını açın ve seçenekler listesine erişmek için sağ üst köşedeki profil resminize dokunun. Buradan “Kanalınız” a dokunun.

kanal ayarlarını aç

2. Kanalınızın sayfası açıldığında, ‘Kanalı Düzenle’ye dokunun. Sonraki sayfada kanal adınızın yanındaki kalem simgesine basın, yeni adı girin ve ardından değişiklikleri kaydetmek için ‘Tamam’ı tıklayın.

kanal adını düzenleyin ve kaydedin

YouTube Kanalınızı Kolaylıkla Yeniden Adlandırın

Dolayısıyla, Google hesabınızda değişiklik yapmadan YouTube hesabınızın adını bu şekilde değiştirirsiniz. Öngörülebilir gelecekte kanallarının adını değiştirmeyi planlayan içerik oluşturucu arkadaşlarınızla bu makaleyi paylaşmayı unutmayın. 

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER