Ana Sayfa Google Google Lens ile El Yazılarınızı Bilgisayara Aktarın

Google Lens ile El Yazılarınızı Bilgisayara Aktarın

Google, Lens Nesne Tanıma Aracına birçok kullanıcı için yararlı olabilecek yeni bir özellik ekledi. Artık el yazısı notlarınızı telefonunuzla tarayıp bilgisayara aktarabilirsiniz. Şimdilik sadece güzel ve doğru el yazısında çalışan sistem zaman zaman farklı ve bozuk yazılarda etkili kullanım sunamayabiliyor.

Yeni özelliği kullanmak için, Chrome tarayıcısının en son sürümüne ve ayrıca Android için ayrı bir Google Lens uygulamasına veya iOS için Google uygulamasına ihtiyacınız var. Ayrıca her iki cihazda da aynı Google hesabına giriş yapmış olmanız gerekiyor.

Akıllı telefonunuzun kamerasını el yazısıyla yazılmış herhangi bir metni tarayıp çıkan ekranda kopyalamak istediğiniz alanı seçiyorsunuz. Ardından, bilgisayarınızda Google Dokümanlar’a giderek herhangi bir doküman içinde, Düzenle’yi tıklayıp, yapıştır dediğinizde taradığınız metin karşınıza çıkıyor. İşlem adımlarını aşağıdaki görselde net olarak izleyebilirsiniz.

Başka bir yenilik ise telaffuz fonksiyonu. Google Lens’te bir kelimeyi vurgulayarak nasıl telaffuz edildiğini dinlemek için Dinle komutunu kullanabilirsiniz. Bu özellik Android için zaten mevcuttu yakında da iOS’a gelecek. Ek olarak, Google Lens artık tanımları arayabiliyor. Bir kitapta veya gazetede anlamadığınız bir kelime veya cümleyle karşılaşırsanız, Google Lens size yardımcı olabilir. Artık satır içi Google Arama sonuçlarıyla, daha fazla bilgi edinmek için kelimeleri seçebilirsiniz. Bu özellik, evde karantinada çocuklarla birlikte ödev hazırlarken oldukça faydalı olabilir.

Android’de bulunan ve yakında iOS’a gelecek olan telaffuz dinleme komutu dışında tüm özellikler şimdi IOS’de kullanıma sunulmuş durumda. Lens, iOS’taki Google uygulamasında ve Android’deki Google Lens uygulamasında kullanılabilir.

Kaynak: GizChina

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,904TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Schneider Electric’ten Türk Girişimcilere “Solar Impulse Efficient Solution” Sertifikasyon Programına Başvuru Çağrısı!

Schneider Electric, İnovasyon Zirvesi kapsamında, enerji verimliliği alanında yenilikçi ürün ve çözüm geliştiren, global pazarlara açılmayı ve girişim sermayelerine erişmeyi hedefleyen Türk...

Logitech’in Odaklanmayı ve Verimliliği Arttıran Sessiz Teknolojisine Kulak Verin!

Gürültüsüz bir ortamda çalışmak odaklanmayı sağlar ve verimliliği artırır. Logitech, evde, iş yerinde veya okulda daha sessiz bir çalışma ortamı için sessiz...

AppGallery Game Fest ile En Çok Oynanan Oyunlarda Kampanyalar Başladı

Huawei, küresel yıl sonu oyun festivali kampanyasını AppGallery'de başlatarak kullanıcıları bir dizi özel avantajla platformda oynamanın yeni yollarını keşfetmeye teşvik ediyor.

Siber Zorbalık ile İlgili Olarak Diğer STK’lara Meydan Okuyoruz!

Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Türkiye Ofisi, 25 Kasım - 10 Aralık tarihleri arasında düzenlenen '16 Günlük Aktivizm - Kadınlara Yönelik Şiddete Son...

Bosch: Dünyanın Motosikletlere Yönelik, İlk Tam Entegre Bölünmüş Ekranı Yollarda

Sürücünün dikkatini dağıtmadan, hem araçla ilgili bilgileri hem de akıllı telefonlardan navigasyon gibi sürüş içeriğini gösteren 10.25 inç TFT bölünmüş ekran.Sürücülerin yüzde...