Ana SayfaGoogleGoogle Lens ile El Yazılarınızı Bilgisayara Aktarın

Google Lens ile El Yazılarınızı Bilgisayara Aktarın

Google, Lens Nesne Tanıma Aracına birçok kullanıcı için yararlı olabilecek yeni bir özellik ekledi. Artık el yazısı notlarınızı telefonunuzla tarayıp bilgisayara aktarabilirsiniz. Şimdilik sadece güzel ve doğru el yazısında çalışan sistem zaman zaman farklı ve bozuk yazılarda etkili kullanım sunamayabiliyor.

Yeni özelliği kullanmak için, Chrome tarayıcısının en son sürümüne ve ayrıca Android için ayrı bir Google Lens uygulamasına veya iOS için Google uygulamasına ihtiyacınız var. Ayrıca her iki cihazda da aynı Google hesabına giriş yapmış olmanız gerekiyor.

Akıllı telefonunuzun kamerasını el yazısıyla yazılmış herhangi bir metni tarayıp çıkan ekranda kopyalamak istediğiniz alanı seçiyorsunuz. Ardından, bilgisayarınızda Google Dokümanlar’a giderek herhangi bir doküman içinde, Düzenle’yi tıklayıp, yapıştır dediğinizde taradığınız metin karşınıza çıkıyor. İşlem adımlarını aşağıdaki görselde net olarak izleyebilirsiniz.

Başka bir yenilik ise telaffuz fonksiyonu. Google Lens’te bir kelimeyi vurgulayarak nasıl telaffuz edildiğini dinlemek için Dinle komutunu kullanabilirsiniz. Bu özellik Android için zaten mevcuttu yakında da iOS’a gelecek. Ek olarak, Google Lens artık tanımları arayabiliyor. Bir kitapta veya gazetede anlamadığınız bir kelime veya cümleyle karşılaşırsanız, Google Lens size yardımcı olabilir. Artık satır içi Google Arama sonuçlarıyla, daha fazla bilgi edinmek için kelimeleri seçebilirsiniz. Bu özellik, evde karantinada çocuklarla birlikte ödev hazırlarken oldukça faydalı olabilir.

Android’de bulunan ve yakında iOS’a gelecek olan telaffuz dinleme komutu dışında tüm özellikler şimdi IOS’de kullanıma sunulmuş durumda. Lens, iOS’taki Google uygulamasında ve Android’deki Google Lens uygulamasında kullanılabilir.

Kaynak: GizChina

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER