Ana SayfaGoogleGoogle Lens Kendi Rekorunu Kırdı!

Google Lens Kendi Rekorunu Kırdı!

Google tarafından 2018 yılında kullanıcıların hizmetine sunulan Google Lens uygulaması Play Storeda hatırı sayılır bir indirme rakamına ulaşarak yüklenme sayısını 500 milyona çıkardı, bu alanda kendi rekorunu egale etti. Program 3 yıl önce piyasaya sürülmesine rağmen günümüzdeki uygulamaların popülerliklerine meydan okumaya devam ediyor ve her geçen gün kullanıcı sayısını artırdığı gözüküyor.

Google Lens Kendini Güncellemeye Devam Ediyor

Google tarafından bağımsız olarak kullanıma sunulan lens telefonlara daha sonradan bir uygulama aracılığıyla yüklenebiliyor. Uygulama 3 yıl içerisinde almış olduğu güncellemeler sayesinde kullanıcılarına pek çok avantaj sağlıyor. Temel olarak kullanıcılara QR Kod ile kıyafet, teknoloji vb. şeylerin tanıtımını sağlayan ve bunların çeşitli alanlardaki fiyat bilgilerine erişim şansı veren bir uygulama olarak ön plana çıksa da bunun yanında pek çok daha özelliği bünyesinde barındırıyor. Uygulamanın ilginç özelliklerinden bir tanesi de kullanıcıların fotoğraflar üzerinden yazı alma olanağına sahip olmaları. Bu özellik sayesinde lens kullanıcıları fotoğraflar üzerinden istekleri yazı, metin vb. şeyleri kolayca elde edebiliyor. Uygulama ayrıca çeşitli alanlardaki denklem çözümleri konusunda kullanıcılara destek veriyor.

Uygulama Apple Kullanıcılarını Üzdü

Telefonlara daha sonradan indirilen Google Lens uygulaması yalnızca Android telefon kullanıcılarına hitap ediyor. Google tarafından geçen üç yıllık ve akabinde devam eden süreçte Apple için böyle bir uygulama tasarımı yapmadığı öngörülüyor. Android kullanıcıları her ne kadar bu anlamda şanslı olsalar da Lens uygulamasının bazı durumlarda yüzde 100 performans vermediği ileri sürülüyor. Ancak uygulamanın QR Kod kullanması güvenilir olması açısından önemli bir yapı taşı olarak göze çarpıyor.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER