Ana SayfaMobilAndroidGoogle, Mesajlaşma Uygulamasına Yeni Özellikler Ekledi!

Google, Mesajlaşma Uygulamasına Yeni Özellikler Ekledi!

Google, mesajlaşma uygulamasına (Android’deki Google Mesajlar) birkaç yeni özellik ekledi. Özellikleri arasında RCS mesajlarındaki emoji tepkileri, medya düzenleyici ve diğerleri bulunuyor.

1. Emoji Reaksiyonları

Yazılım devi Mesajlar uygulamasında emoji reaksiyonlarını birkaç aydır test ediyordu. Özellik, geçmişte sadece birkaç kullanıcı için kullanılabiliyor olsa da, şimdi yaygın bir şekilde kullanıma sunuluyor. Özellik, adından da anlaşılacağı gibi, önceden tanımlanmış bir emoji kümesiyle RCS sohbetlerine hızlı bir şekilde tepki vermenizi sağlıyor. Bu, iMessage’daki geri dönüşlere ve Facebook’un yayınlar için kendi reaksiyon uygulamalarına benziyor.

2. Akıllı Yanıt Çıkartmaları

Google mesajlarına, Akıllı Yanıt özelliği ile kullanıcıların önceden belirlediği metin tahminleri arasından seçim yapmalarına izin veriyor. Şirket şimdi bu özelliği çıkartmalara da genişletiyor. Önerilen etiketler şu anda yalnızca İngilizce olarak mevcut. Ayrıca bu özellik sayesinde, aşağıdaki GIF’te gösterildiği gibi önerilen akıllı yanıtlarla birlikte önerilen çıkartmaları alabileceksiniz.

3. Medya Düzenleyici

Google, Mesajlar’a bir medya düzenleyici ekledi. Bu özellik, vurgulayıcı ve kalem gibi mevcut fırça araçlarını kullanarak kolayca metin eklemenize veya resimler üzerine çizim yapmanıza olanak tanıyor. Özelliğe, fotoğraf çektikten sonra görünen Düzenle düğmesine dokunarak erişebilirsiniz. Bu basit bir işaretleme aracıdır ancak bir resmin belirli bir bölümünü belirtmeye veya metni vurgulamaya çalışıyorsanız sizin için kesinlikle faydalı olacaktır.

4. Google Duo Entegrasyonu

Google son birkaç aydır Duo’ya entegrasyonu üzerinde çalışıyordu ve artık, kullanıcıların mesajlaşma oturumları arasındayken video görüşmeleri başlatmasını kolaylaştıran bir adım olarak Google Mesajlar, Google Duo için destek kazanmış durumda. Artık görüşmelerin sağ üst köşesinde bir video görüşmesi düğmesi göreceksiniz. Buna dokunduğunuzda ise, alıcıyla anında bir Duo video görüşmesi başlatmış olacaksınız.

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER