Ana SayfaİnternetFinans TeknolojileriGoogle, 'Open Usage Commons' ile Açık Kaynaklı Ticari Markaların Yönetimine Yardımcı Olmayı...

Google, ‘Open Usage Commons’ ile Açık Kaynaklı Ticari Markaların Yönetimine Yardımcı Olmayı Hedefliyor

Google kısa süre önce “açık kaynak felsefesini ve tanımını proje markalarına genişletmeye” odaklanan bir kuruluş olan Açık Kullanım Ortaklarını açıkladı. Organizasyon, akademik liderler, bağımsız katılımcılar ve SADA Sistemleri ile işbirliği içinde formüle edilmiş durumda.

Açık Kullanım Müşterileri, ticari markalar için tarafsız ve bağımsız mülkiyet yaratmayı amaçlamaktadır. Bu yaklaşım şeffaflığı geliştirmek ve ilerletmek için bir adım olarak görülmektedir. Kuruluş, açık kaynaklı projelerin kimliklerini korumasına yardımcı olmak için ticari marka yönetimi ve kullanım yönergeleri gibi programlar sunacaktır.

“Ticari markalar, hukukun üstünlüğü ile açık kaynak felsefesi, karmaşık bir alanın birleştiği noktada durmaktadır; bu nedenle bunun açık kaynak için bir sonraki meydan okuma olduğunu düşünüyoruz ve yardımcı olmak istiyoruz.” diye yazdı Google Açık Kaynak Direktörü Chris DiBona.

İşin açıkçası, Açık Kullanım Müşterilerinin bir parçası olan projeler, ticari marka koruması ve yönetimi, kullanım yönergeleri ve uygunluk testleri konusunda destek alacaktır.

İlk etapta Google, Angular, Gerrit ve Istio olmak üzere üç proje için ilk fon ve ticari markaları sundu. Angular bir web uygulaması çerçevesi iken Gerrit kod işbirliği için kullanılıyor ve Istio ise mikro hizmetlere adanmış bir platformdur. Google, kullanıyorsanız bu projelerin herhangi birinin ticari markalarını kullanmaya devam edebileceğinizi açıklıyor.

Open Usage Commons’daki yönetim kurulu arasında Allison Randal, Charles L. Isbell, Jr., Cliff Lampe, Chris DiBona, Jen Phillips ve Miles Ward yer alıyor. Bu girişim ile organizasyon, katılan projelerin ticari markalarına tarafsız ve bağımsız bir ortam vermeyi amaçlıyor. Ayrıca, ticari markaları Açık Kaynak Tanımı doğrultusunda yönetmeyi vaat ediyor.

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER