Ana SayfaMobilAndroidGoogle, Pixel Telefonlar için Android 11 Beta 2 Sürümünü Yayınladı

Google, Pixel Telefonlar için Android 11 Beta 2 Sürümünü Yayınladı

Geçtiğimiz ay halka açık ön izlemenin başlamasının ardından Google bugün Android 11 Beta 2’yi kullanıma sunuyor.

Platform Stability kilometre taşı, yazılım devinin son kararlı sürümden önce API’leri ve SDK’ları sonlandırdığı noktayı ifade ediyor ve gelmesi beklenen son sürümün üçüncü çeyrekte, yani muhtemelen 8 Eylül’de olması bekleniyor.

Uygulama geliştiricileri için bunun anlamı, uygulamalarını Android 11 için hazır hale getirmeye başlayabilmeleridir. Google’ın Geliştiriciler bloguna göre, Android 11 ile başlayan uygulamalar için en iyi davranış değişiklikleri şunlardır:

  • Bir defalık izin – Kullanıcılar artık konuma, cihaz mikrofonuna ve kameraya erişmek için tek kullanımlık izin verebilecekler.
  • Harici depolama erişimi – Uygulamalar artık harici depolama alanındaki diğer uygulamaların dosyalarına erişemeyecek.
  • Scudo sertleştirilmiş ayırıcı – Uygulamalardaki yerel kod için yığın bellek ayırıcı.
  • Dosya tanımlayıcı dezenfektanı – Artık uygulamalarda yerel kod için dosya tanımlayıcı işleme sorunlarını algılamak üzere varsayılan olarak etkin olacak.

Şirket, hedef SDK sürümünün 30’un üzerinde olması halinde geliştiricileri, Kapsamlı depolama, Arka plan konumu, Paket görünürlüğü, Sıkıştırılmış kaynak dosyaları, APK İmza Düzeni v2 ve Yığın işaretçi etiketlemesi için uyumluluğu test etmelerine teşvik ediyor.

Her zaman olduğu gibi, güncelleme Pixel cihazları için indirilebiliyor. Eğer uyumlu bir cihazınız varsa, talimatları gözden geçirip, akıllı telefonunuza Android 11 Beta 2 sürümünü yükleyebilirsiniz.

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER