Ana SayfaDonanım & YazılımGoogle, Pixel Telefonların Selfie Kamerasını Kullanarak Kalp ve Solunum Hızını Ölçebilecek

Google, Pixel Telefonların Selfie Kamerasını Kullanarak Kalp ve Solunum Hızını Ölçebilecek

Pandeminin olduğu bir dünyada, kişiler sağlığına dikkat etmelidir. Sağlıklı olmanın büyük bir kısmı ise hayati değerlerinizi takip etmektir. Google ise bu bağlamda, Google Fit uygulamasında yeni bir güncellemeyle, kullanıcılarının kalp atış hızı ve solunum hızını ölçmesini kolaylaştırmak istiyor.

Mountain View merkezli teknoloji devi, Piksel cihazlarda Google Fit uygulaması ile kullanıcıların, kendi kalp atış hızlarını ve solunum hızlarını ölçmek için cihazlarındaki selfie kamerasını kullanmalarının yeterli olacağını, akıllı saat ve ek donanıma gerek kalmayacağını açıkladı

Söz konusu teknoloji, kullanıcıların göğüs hareketlerini izlemek için cihazın selfie kamerasını kullanacak. Bu şekilde cihaz, kullanıcıların göğüs iniş çıkışını izleyerek, nefes alıp verme oranını ölçebilecek.

Benzer şekilde, Fit uygulaması, parmak uçlarındaki renk değişikliklerini izleyerek kullanıcıların kan akışını ölçmek için ön kamerayı kullanacak. Şirketin kalp atış hızı algoritması, kullanıcıların kalp atış hızlarını parmak ucu rengine göre analiz edecek.

Google, ilk klinik çalışmaları tamamladıktan sonra, “çeşitli gerçek dünya koşullarında ve olabildiğince çok insan için çalışmasını” sağlamak için özellikleri test ettiklerini söylüyor. Ancak, ölçümleri etkileyebilecek bir sürü faktör olduğundan, özelliklerin her seferinde doğru sonuçlar vermeyebileceğini unutmayın.

Google’a göre, özellikler önümüzdeki aydan itibaren Google Fit uygulamasında yerini alacak. Bunlar başlangıçta yalnızca Google’ın Pixel cihazlarda kullanılabilir olup zaman içinde “daha fazla Android cihazına genişletme planlarıyla” devam edecek.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER