Ana SayfaGündemGoogle Play Müzik Kullanımdan Kaldırılıyor! - İşte Tüm Ayrıntılar

Google Play Müzik Kullanımdan Kaldırılıyor! – İşte Tüm Ayrıntılar

Google’ın müzik ve podcast yayın hizmeti ve aynı zamanda çevrimiçi müzik platformu olan Google Play Müzik, Ekim ayında tüm kullanıcılar için kapanıyor ve yerini YouTube Müzik’e bırakıyor. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca YouTube, müzik kitaplıklarını, kişisel zevk tercihlerini ve çalma listelerini YouTube Müzik’e aktarmalarını sağlamak için Google Play Müzik dinleyicilerini YouTube Müzik‘e yönlendirmişti. 

Ağustos sonundan itibaren kullanıcılar artık Google Play Müzik'ten müzik satın alamaz ve ön sipariş veremez veya müzik yükleyip indiremez

YouTube bir blog yazısında şunları söyledi: “Bugün iki önemli güncellemeyi duyuruyoruz. Birincisi, YouTube Müzik, Aralık 2020’ye kadar Google Play Müzik’in yerini alacak. Kullanıcılar, müzik kitaplıklarını Google Play Müzik’ten o zaman dilimine kadar, YouTube Müzik’e aktarma fırsatına sahip olacaklar. İkincisi, önümüzdeki aylarda, Google Play Müzik kullanıcıları artık Google Play Müzik uygulamasını kullanamayacaklar. Ayrıca, Google Play mağazasında ve Müzik Yöneticisi’nde değişiklikler de yapıyoruz.”

Eylül 2020’den itibaren Yeni Zelanda ve Güney Afrika ile – ve Ekim ayında diğer tüm küresel pazarlar için – kullanıcılar artık Google Play Müzik uygulamasından akış gerçekleştiremeyecek veya kullanamayacak. Bununla birlikte şirket, Aralık 2020’ye kadar YouTube Müzik‘e aktarmalarına izin vermek için kullanıcıların oynatma listeleri, yüklemeleri, satın alma işlemleri, beğenileri ve daha pek çok şeyi kayıt altında tutmaya devam edecek.  Ağustos sonundan itibaren kullanıcılar artık müzik satın alamayacak ve ön sipariş veremeyecek veya Google Play Müzik’ten Müzik Yöneticisi aracılığıyla müzik yükleyip indiremeyecek. Kullanıcıların içeriklerinden hiçbirini kaybetmemelerini sağlamak için, satın alma işlemlerini YouTube Müzik’e geçirmek ve basit aktarım aracını veya verilerini dışa aktarmak, satın alınan ve yüklenen müziklerini indirmek için Google Paket Servisi’ni kullanmaları gerekiyor.

Kaynak: Timesnow News

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER