Ana Sayfa Google Google Play Store Yakında Uygulama Denemelerine Abone Olmanıza İzin Verecek

Google Play Store Yakında Uygulama Denemelerine Abone Olmanıza İzin Verecek

Şu sıralar Google, Play Store’dan bir uygulama yüklemeden önce kullanıcıların ücretsiz uygulama denemeleri için doğrudan abone olmasını sağlayan yeni bir yöntemi test ediyor. Belirli uygulamalarda normal “Yükle” düğmesinin hemen yanında yeni bir “Ücretsiz deneme ve yükleme” düğmesi olması bekleniyor.

Aynı zamanda Google, Yükle düğmesinin altında, deneme süresi, deneme süresinden sonraki maliyet ve abonelikle elde ettiğiniz ek özellikler gibi, aboneliğiniz hakkında bilmeniz gereken her şeyi açıklayan bir kutu göstermeyi planlıyor.

Dikkat etmekte fayda var, “Ücretsiz deneme & yükle” isimli yeni düğme şu anda uygulama geliştiriciler için sınırlı sayıda sınırlandırılmış durumda. Üstelik Google şu ana kadar desteklenen uygulamaların tümünü açıklamadı, yalnız TrueCaller’ın yeni özelliği destekleyeceği biliniyor.

Bu yeni özellik, kullanıcıların uygulama dışındaki öğeleri keşfetmesine ve satın almasına olanak tanıyan Android Billing Library sürüm 3‘ün bir parçası durumunda. 

Google Play Ürün Yöneticisi Steve Hartford, tüm yeni uygulamaların 2 Ağustos 2021’den itibaren Android Billing Library Sürüm 3’ü veya daha yeni bir sürümünü kullanacağını da belirtiyor. Bu bağlamda uygulama geliştiricilerin, 1 Kasım 2021’e kadar yeni kitaplığı kullanabilmeleri içi mevcut uygulamalarını güncellemeleri gerekiyor.

Ayrıca, uygulamaların Android Billing Library Sürüm 3‘e eklenmesi, yerel bir marketten nakit olarak ödeme yapabilme avantajını da beraberinde getiriyor.

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,931TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

ABD Adalet Bakanlığı Kripto Paraların Devlet Güvenliği İçin Büyük Bir Tehdit Olduğunu Açıkladı

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) Eski Başkanı J. Christopher Giancarlo, doların dijital versiyonu hakkında açıklamalarda bulunarak dijital doları için zamanın geldiğine...

Binance Türkiye’ye Giriyor: Binance TR Kripto Para Borsası

İşlem hacmi bazında dünyanın en büyük kripto para borsasını bünyesinde barındıran küresel blokzinciri şirketi Binance, Trbinance.com’un lansmanı ile Türkiye pazarına adım atıyor....

Türkiye’de İlk Kez Düzenlenen Prime Day, Amazon Türkiye Tarihindeki En Büyük Alışveriş Etkinliği Oldu

Türkiye'de gerçekleşen ilk Prime Day süresince en popüler ürünler; SanDisk 480GB SSD Plus Disk, HP 15-dw2027nt Dizüstü Bilgisayar ve Familia Plus Kağıt Havlu oldu.

Türkiye’nin Dijital Geleceğinin Güvencesi Yeni Yatırımlar ve Becerilerin Geliştirilmesi

Cisco'nun ev sahipliği yaptığı sektörel buluşmada, ağ altyapısını geliştirmenin ve dijital yetkinlik eğitimlerini artırmanın, Türkiye'nin dijital yol haritasını hızlandırmadaki önemi vurgulandı

İstanbul Havalimanı ‘Sıfır Atık’ Belgesini Aldı

İGA'nın çevre ve sürdürülebilirlik politikalarını titizlikle uyguladığı İstanbul Havalimanı, israfın önlenmesi ve kaynakların daha verimli kullanılması hedefiyle, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından...