Ana SayfaBilimMount Sinai, Covid-19'lu Hastaların Takibi İçin Google Nest Kullanıyor

Mount Sinai, Covid-19’lu Hastaların Takibi İçin Google Nest Kullanıyor

Google ve Mount Sinai, COVID-19 hastalarını uzaktan izlemek için Nest kameralarını kullanıyor. COVID-19 hastaları üzerinde direkt olarak yapılan kontroller çok risklidir ve hastaya yaklaşabilmek için tüm koruyucu ekipmanların kullanılması gerekiyor. Acil durumlar için gerekli olabilecek değerli koruyucu ekipmanların normal zamanlarda muayene için de kullanılması, malzeme tedariğinde büyük sıkıntılar oluşturabilmektedir.

Google ve New York’un Mount Sinai Hastanesi, hasta kontrolü için daha güvenli bir yaklaşım geliştirdi.

Hasta takibi için her odaya iki adet Nest kamera koyarak hem hastaları hem de onların vital değerlerini gösteren cihazları uzaktan izleyebiliyorlar. Hemşire istasyonlarındaki özel olarak inşa edilmiş konsollar, sağlık çalışanlarının hastalarını güvenlik ekipmanı kullanmadan takip etmelerine ve onların isteklerini yanıtlamalarına olanak tanıyor.

Mount Sinai Hastanesi, bu hafta izleme sistemini kullanmaya başladı. Google, ABD genelindeki hastanelere 10.000 Nest kamera ve uygun konsollar sağlamayı planlıyor. COVID-19 hastaneye yatışları düşüşte gibi görünse de, hem hastane personeli için riskleri azaltması hem de mümkün olduğunca çok hastaya düzgün bir şekilde bakmasına yardımcı olması çok önemli.

Umarız bu coronavirüs pandemisi bir an evvel son bulur ve hayatlarımız normal seyrine döner.

Kaynak: Engadget

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER